Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Jiří Slavík & Marian Friedl VUS Ondráš – Krok za Krokem

Termín konání


Notice: Undefined property: stdClass::$dates in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 7

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 7

Mateřština Jiřího Slavíka, držitele ceny Anděl za world music, patří mezi památné koncerty festivalu Struny podzimu. Slavíkova vkusná syntéza moravského folkloru a soudobé hudby je fenoménem svého druhu a v inspirujícím prostředí folklórního souboru VUS Ondráš se jí dostává tvůrčího paliva.

Není proto divu, že se tato spolupráce dočkala dalších epizod. Slavík pro Ondráš mimo jiné zaranžoval tradiční pásmo vánočních koled a především výraznou měrou přispěl k úspěchu představení kRok za kRokem. „kRok“ je alegorií života od narození po smrt, od prvních váhavých krůčků po chvíle, kdy nohy slábnou.

Slavíkova autorská hudba se inspiruje jak lidovou muzikou, tak hudbou skladatelů, kteří v minulosti osobitě transformovali lidové nápěvy do vlastního jazyka. Zároveň však úmyslně nezakrývá fakt, že vznikla v roce 2019.

Vstupenky na akci koupíte v odkazu ZDE.

Stránky organizátora: www.jagar.cz

Místo konání

Kulturní dům Petra Bezruče Havířov

www.mkshavirov.cz/obsah/prostory-k-pronajmu/kulturni-dum-petra-bezruce

+420 596 808 011