Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Brčko na drátě

Termín konání

23. listopadu 2021 - 27. února 2022

Brčko na drátě je jeden z tvůrčích tipů lachtana Serafína, které lektorky GVUO jsme připravovaly v době, kdy byly galerie kvůli pandemii uzavřeny. Vzniklo tak 60 tipů na tvoření pro děti, které jsme oživily ilustracemi lachtana Serafína.

Lachtan Serafín se stal symbolem lektorského centra GVUO v roce 2018. Jeho předobrazem je plastika Lachtan sochaře Jana Laudy z roku 1936, která stojí na schodech ve vestibulu Domu umění. Malí návštěvníci GVUO pojmenovali lachtana jménem Serafín. Socha, která sloužila i jako chrlič vody v expozici plameňáků v ostravské zoo, náhle ožila. Serafín dnes provází děti tvořením v galerii i doma. Domů si ho z galerie můžete odnést na samolepkách, jako tetovačku, ale i v podobě plyšáka.

Výstava, která je určena dětem a jejich doprovodu, představuje výběr 15 uměleckých děl ze sbírek GVUO z oblasti kresby, malby, grafiky, fotografie a prostorové tvorby, které se staly inspirací k tvůrčím tipům. Její součástí jsou interaktivní zóny, v nichž si můžete hrát, kreslit, lepit, stříhat a popustit uzdu fantazii. Tvůrčí tipy naleznete na webových stránkách GVUO a ve výstavě jsou k dispozici také v tištěné podobě, abyste si je mohli odnést domů.

Aktuální informace najdete ZDE

Místo konání

Galerie výtvarného umění v Ostravě - Dům umění

www.gvuo.cz

+420 596 115 425