Koptské textilie Slezského zemského muzea

Termín konání
Warning: Undefined property: stdClass::$dates in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

Výstava Koptské textilie Slezského zemského muzea poprvé v úplnosti představuje sbírku 51 kusů koptských tkanin deponovaných na uměleckohistorickém pracovišti Slezského zemského muzea. Tyto dekorativní fragmenty koptských tunik a závěsných látek, tkané v gobelínové vazbě, byly vytvořeny mezi 3. až 12. stoletím našeho letopočtu na území dnešního Egypta prvními vyznavači křesťanství, narozenými v této oblasti, zvanými Kopty.

Opavskou sbírku v první polovině výstavy (leden – květen) doprovodí koptské látky ze sbírek Muzea v Bruntále a Městského muzea Krnov. V její druhé polovině budou opavský textil doplňovat exponáty z textilních sbírek Severočeského muzea v Liberci, Moravské galerie v Brně a Germanisches Nationalmuseum v Norimberku, jež na výstavu poskytlo také fotografický materiál spolu s Českým egyptologickým ústavem.

Na výstavě dále spolupracovali Vlastimil Drbal z Českého centra pro středomořskou archeologii v Praze a Renate Johanna Pillinger z Vídeňské univerzity. Repliky tunik vyrobila společnost Coptic M.E.

Aktuální informace ZDE

Místo konání

Slezské zemské muzeum - Historická výstavní budova

+420 553 714 809