Zmizelí sousedé

Termín konání
Warning: Undefined property: stdClass::$dates in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

Proč se v ulicích nacházejí tzv. stolpersteiny? Víte, kde se ve vašem okolí nacházela synagoga? Vyprávěli vám vaši prarodiče o svých sousedech, kteří zmizeli za války? Co k jejich zmizení vedlo? Mohl nebo nemohl tomu někdo zabránit?

Na Slezskoostravském hradě je od 1. 5 do 30. 6 k vidění panelová výstava Zmizelí sousedé. Tento projekt Židovského muzea v Praze si klade za cíl vybízet zejména mladé lidi k pátrání po sousedech židovského původu, kteří z jejich nejbližšího okolí zmizeli převážně v období druhé světové války. Návštěvníci výstavy se dozví nejen o zmizelých sousedech z Ostravy, ale i z dalších českých a moravských měst a vesnic.

Projekt je metodickou inspirací, jak zpracovat období holocaustu v souladu s rámcovým vzdělávacím programem MŠMT a zároveň výzvou k setkání s poslední generací svědků holocaustu.

Výstava bude k vidění v hradní věži.

Výstava vznikla ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze.

Místo konání

Slezskoostravský hrad

+420 724 150 034