Večer tříkrálový: Letní shakespearovské slavnosti 2024

Termín konání
Warning: Undefined property: stdClass::$dates in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/doc/www.eprogram.cz/www/templates/eprogram/html/com_jux_eventon/event/default_event.php on line 5

V této komedii si každý přijde na své. Ne náhodou zní podtitul hry Cokoli chcete! Večer tříkrálový je nepochybně jednou z nejkrásnějších Shakespearových komedií lásky, v Ostravě ji letos nastudujeme pod režijním vedením Vojtěcha Štěpánka, který má již zasebou divácky oceňovanou komedii Zkrocení zlé ženy.

Shakespeare hru napsal pravděpodobně v roce 1601, tedy přibližně v době, kdy napsal Hamleta a byl na vrcholu svých tvůrčích sil. Večer tříkrálový byla komedie spjatá s oslavami, se svátečním „převráceným“ světem příznačným pro středověké a renesanční svátky bláznů.

Ve Večeru tříkrálovém všechno je a není. Viola je i není Cesario. Cesario je i není Sebastian. Láska je i není láska. Každá láska v této hře je iluzí a přeludem. Přijďte se seznámit s osudy dvou ztracených dvojčat, kteří se nečekaně setkávají ve městě Illyrie. Sledujte jejich dobrodružství, kde láska, smích a zmatek splétají své nitky v nezapomenutelné komedii.

Vstupenky od 390 Kč

Místo konání

Slezskoostravský hrad

+420 724 150 034