Umělecký projekt ve vitrínách Ostravice-Textilie

16. květen 2020

Ostravská Fiducia zve na „venkovní“ výstavu nazvanou 7 X 7 způsobů koronární cirkulace, která bude k vidění ve vitrínách Ostravice-Textilie (1_7 gallery) a která začne v pondělí 18. května v 18 hodin. Výstava pak potrvá do konce srpna 2020.

Na stránkách spolku Za krásnou Ostravu se můžete mimo jiné o netradičním výstavním projektu dočíst, že antikvariát a klub Fiducia se rozhodl, že i přes stále trvající restriktivní opatření dotýkající se všech kulturních institucí přispěje k okysličení kulturní nabídky v centru města tím, že po dohodě s majitelem Ostravice-Textilie, Danielem Zemanem, a umělcem a kurátorem Lukášem Klebercem znovuobnoví činnost 1_7 gallery sídlící ve vitrínách tohoto bývalého obchodního domu. Na provozu galerie bude Fiducia spolupracovat s Kalerií s čupr uměním SAIGON a zakladatelem 1_7 gallery Lukášem Klebercem. V letošním roce uspořádá dvě výstavy současného umění a jednu výstavu věnovanou architektuře.

Od 18. května letošního roku poskytne Fiducia vitríny neziskovým ostravským galeriím a pomůže jim s přípravou uměleckého projektu, ve kterém v 7 vitrínách Ostravice-Textilie představí 7 intervencí reagujících na současnou situaci 7 ostravských neziskových galerií – Jáma10, Nibiru, Dukla, Saigon, GAFU, Fotografická galerie Fiducia a Galerie Dole. "Podobně jako koronární cirkulace, která přispívá k okysličení myokardu a zajišťuje jeho správné fungování, fungují i neziskové galerie – pumpují energii, invenci a inspiraci do srdečního svalu ostravské kultury tak, aby tloukl pravidelně, spolehlivě a nepřerušovaně."

Další informace najdete například na http://www.krasnaostrava.cz/umelecky-projekt-7x7-zpusobu-koronarni-cirkulace-vernisaz-ve-vitrinach-ostravice-textilie. (hav, foto: FB)