Letní shakespearovské slavnosti Ostrava zahájí předprodej vstupenek na letošní ročník

20. květen 2020

Letní shakespearovské slavnosti Ostrava zahájí předprodej vstupenek ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespearova.cz a nově v síti Ticketmaster. Festival se letos uskuteční od 24. 7. - 12. 8. 2020

Přípravy naplno běží
„Letošní ročník bude jiný. Možná dobrodružnější, ale jistě hodně zábavný. Přestože bylo nutné program zkrátit, diváci o svá oblíbená představení nepřijdou. Vstupenky začneme prodávat do hledišť se sníženým počtem míst. A prodej budeme následně přizpůsobovat aktuální situaci. V případě, že bychom byli nuceni akci zastavit a nehrát, vstupné divákům vrátíme. S vděkem přijímáme potřebný klid a jistotu, kterou nám v našem počínání dodávají partneři festivalu,“ říkají k současné situaci pořadatelé.
 
Za Shakespearem bez obav
Prioritou pořadatelů je bezpečnost. Perspektiva uvolňování restrikcí, resp. navyšování počtu diváků pro kulturní plenérové akce, je v tento okamžik příznivá. Kapacita hledišť Letních shakespearovských slavností je v řádech stovek diváků na jedno představení. A jedná se o divadelní produkce, při nichž diváci kultivovaně tráví příjemný večer pod širým nebem na číslovaných sedadlech s komfortními rozestupy. Ochranným opatřením spojeným s dezinfekcí prostor atp. jdou pořadatelé vstříc nad rámec požadovaného tak, aby Slavnosti proběhly pro diváky, herce a veškerý personál maximálně bezpečně. 

Bouřlivý program bez Bouře
Letos pestrý program začne 24. 7. Zimní pohádkou tradičně na Slezskoostravském hradě. Nově se diváci mohou těšit na Hamleta v produkci pražských kolegů, v hlavní roli s Hynkem Čermákem a Jaroslavem Pleslem a po dlouhé době se také vrací velmi oblíbená komedie Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou. Naposledy uvedeme populární Komedii omylů a tečku za letošním festivalem udělá hit minulého roku – komedie Zkrocení zlé ženy. Na odloženou premiéru Bouře se diváci mohou těšit již v příštím roce.