Další MOVE Fest bude nejen o tanci, ale i technologiích

17. květen 2018

Ostravský festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla MOVE Fest se již popáté bude konat v ostravském Cooltouru od středy 23. do neděle 27. května. Pětidenní přehlídka těch nejkvalitnějších pohybových představení z Česka a Slovenska se v letošním roce ponese v duchu tanec – nová média – technologie. Festival zahájí ve středu 23. května představení Everywhen, které reaguje na současné sílící tendence názorových střetů mezi generacemi i sociálními skupinami. Čtvrteční You are here pracuje s tématem největší vymoženosti všech dob – lidským tělem.

Pátek 25. května od 19:00 obohatí představení Kolaps populárního novocirkusového uskupení Losers Cirque Company. „Víme, jak jsou tito ‚cirkusáci‘ v Ostravě populární. Rozhodli jsme se tak přesunou se s MOVE Festem pro toto představení do Domu kultury města Ostravy, který nabízí téměř trojnásobek míst pro diváky, než naše základna v Cooltouru. I přesto, že zní název tohoto představení velmi těžce, Losers ho mění na inscenaci plnou naděje,“ doplňuje s úsměvem ředitelka festivalu Jana Ryšlavá.
Specifický výčet jednotlivých akcí doplní ojedinělé zamyšlení ze Slovenska s názvem WOW. Reflektuje fakt, že jsme ovládli přírodu i cesty do vesmíru, ale stále se pomyslně ztrácíme na naší malé planetě. Nedělní taneční příběh O medvědovi, který plul na kře pak pomyslně uzavře pátý ročník MOVE Fest 2018. Závěrečné představení je důkazem, že většina z dramaturgické linky festivalu, je vhodná pro celou rodinu.

Uvedenou linku večerních představení zpestří doprovodný program v podobě pohybových workshopů. Tím nejvýraznějším je sobotní výuková událost pod taktovkou Loosers zaměřená na pozemní a párovou akrobacii. „Lektoři slibují, že během jednoho odpoledne dokážou s trochu chuti a trpělivostí účastníků dokázat, že je možné znovu metat kotouly, přemety či hvězdy, i když už od dob, kdy to pro nás bylo samozřejmostí, nějaký ten rok uplynul,“ dodává Petr Kiška, produkční festivalu. Sobotní nedílnou součástí bude také festivalová narozeninová party.

Vstupenky na všechna představení mohou zájemci zakoupit skrze systém GoOut.net, či na pobočkách Ostravského Informačního servisu (Karolina, Elektra, Svinov a Přívoz). Jejich cena začíná v předprodeji již na 140 Kč. Více informací najdete na www.movefest.cz. (hav, tisková zpráva)