Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Multižánrový hudební festival Valašský špalíček láká na známá jména

13. leden 2022

Koncem června 2022 se do Valašského Meziříčí sjedou příznivci rocku, folku či blues na jubilejní čtyřicátý ročník festivalu Valašský špalíček. Mezi prvními oznámenými umělci jsou Eric Bell Band, Richard Müller & Band, Pavol Hammel či Livin‘ Blues Xperience. Festival se bude konat od středy 22. až do soboty 25. června 2022 v areálu zámku Žerotínů a v Amfiteátru ve Valašském Meziříčí.

Festival Valašský špalíček patří ke stálicím moravské festivalové scény, a i přes pandemickou situaci posledních dvou let dokázal svým fanouškům vždy naservírovat porci kvalitní muziky z různých koutů světa. V loňském roce se představily například polské soubory, zahrál zde Oliver Lee z Maďarska se svou kapelou Ék nebo třeba Leif De Leeuw a kytarista Jan Akkerman, bývalý člen kapely Focus.

A právě Jan Akkerman potvrdil účast i na připravovaném čtyřicátém ročníku festivalu. Letos se ve Valmezu představí ve společnosti své dcery Laurie Akkerman a akustické kapely. Dočkat by se měli také fanoušci irského kytaristy Erica Bella. Ten již do Valašského Meziříčí míří od roku 2020 a snad jeho naplánovaný koncert s kapelou tentokrát nic nepřekazí.

Další z hlavních hvězd festivalu bude nizozemská kapela Livin‘ Blues Xperience, která v sedmdesátých letech patřila k nejvýznamnějším bluesovým souborům starého kontinentu. Kapela přijede s původním frontmanem Nicko Christiansenem. Speciální program si připravuje slovenský hudebník a jedna ze stálic Valašského špalíčku Pavol Hammel, tehdejší člen kapely Prúdy. Ze Slovenska přijede s kapleou také zpěvák Richard Müller, jehož hudební kariéra odstartovala v roce 1984 v kapele Banket.

Mezi dalšími oznámenými účinkujícími jsou například finská kapela Micke Björklöf & Blues Strip, trio Jana Spáleného, pětatřicáté výročí zde oslaví místní kapely Mňága a Žďorp a Ciment. Polskou hudební scénu budou reprezentovat uskupení Ornery Broad alias zpěvačky Natalia Kwiatkowska, Eliza Sicińska a Paula Wolski, kapely Zdrowa Woda, Dark Leaves a duo Knedlove alias Eliza Sicińska a Kacper Chmura.

Maďarskou scénu zastoupí kapela Jack Don’t Come, slovenskou například Turtev Brothers s hostem Bohoušem B.B. Budinou. Chybět nebudou ani čeští folkaři Jakub Noha, Jaroslav Hutka či Oldřich Janota. Nahrávací společnost Indies Happy Trails přiveze Petra Skalu s Goldou a kapely TimToo či Four In Blue.

V předprodeji jsou právě v tuto dobu nejlevnější možné čtyřdenní vstupenky za cenu 990 Kč. Ke koupi jsou například na stránkách Valašského špalíčku, kde se také dozvíte další podrobnosti.

(hav, foto kapely Micke Björklöf & Blues Strip: mickebjorklof.com)