Hvězdný DJ Tiësto vystoupí na letních Beats for Love v Ostravě

Ostravský festival Beats for Love zveřejnil první zahraniční hvězdy, které se objeví na začátku prázdnin 2023 v Dolní oblasti Vítkovice. Poprvé do Ostravy míří legendární nizozemský producent a DJ Tiësto, který je na vrcholu taneční scény už více než třicet let. Návštěvníci se mohou těšit i na jiná oblíbená jména jako jsou Sigma, Netsky či Mark Knight nebo talent elektronické hudby Apashe se svou live show. Festival se koná od 5. do 8. července 2023.

„Tiësto je jméno, které dlouhodobě patří mezi nejžádanější interprety mezi našimi fanoušky a obecně fanoušky taneční hudby a my jsme nadšeni, že se nám ho konečně podařilo domluvit pro náš festival,“ komentuje zatím největší jméno nadcházejícího ročníku ředitel festivalu Kamil Rudolf. Tiësto, vlastním jménem Tijs Verwest, pochází z nizozemského města Breda a aktuálně žije v americkém Las Vegas. Čerstvě čtyřiapadesátiletý producent se od roku 2000 umísťuje v top stovce nejpopulárnějších DJs na celém světě, 18 let okupoval umístění v TOP 10 a celkově 3x tuto anketu ovládl.

Na Beats for Love dále nebude chybět projekt Sigma, který si podmanil hlavní pódium festivalu před pěti lety, belgický hitmaker Netsky, anglická královna drum & bassu Koven, populární duo Blasterjaxx z Nizozemska nebo francouzské duo Dirtyphonics se zbrusu novou live show.

„Každým rokem bychom rádi dováželi do Ostravy více elektronických live vystoupení, protože vnímáme ohlasy našich fanoušků, kteří to mají ve velké oblibě. I proto jsme se rozhodli opět pozvat Dirtyphonics, kteří u nás vystoupili před šesti lety, ale letos předvedou novou show. Premiéru naopak bude mít obrovský talent elektronické hudby z Kanady Apashe, který u nás vystoupí exkluzivně s dechovou sekcí orchestru,“ vysvětluje Rudolf výběr interpretů pro nadcházející ročník.

Hvězdná jména vystoupí i na dalších pódiích festivalu, a fanoušci se tak mohou těšit na umělce jako The Upbeats z Nového Zélandu nebo anglického Audia na Drum & Bass stage či otce house music Mark Knighta z Anglie na Evropa 2 House square. Na nejtvrdší Harder stage dorazí oblíbený projekt Da Tweekaz a Reggae 2 Jungle stage bude hostit například Ragga Twins či MC Spyda, který nazpíval ikonický track "Tarantula" od Pendulum.

V letošním výčtu hudebních pódií nově nebude figurovat EDM & Trance stage, protože se ho pořadatelé rozhodli přejmenovat na Future stage. „K přejmenování došlo, protože nás konkrétní uvedení stylů v názvu stage už začalo omezovat v bookingu umělců, který bychom chtěli od letošního roku zpestřit. Vnímáme to jako velký krok vpřed a věříme, že to fanoušci, poté co uvidí kompletní složení této stage, určitě ocení,“ komentuje jednu z prvních větších změn pro rok 2023 ředitel marketingu Matyáš Ožana. Na již zmíněné stage jsou zatím oznámení Jody Wisternoff a Bexxie, ale fanoušci žánrů a subžánrů jako progressive, trance či bass house a EDM se již brzy dočkají dalších velkých jmen.

Kompletní informace a všechny novinky můžete sledovat zejména na www.b4l.cz nebo různých sociálních sítích.

(hav s využitím tiskové zprávy, foto: facebook.com/beats.for.love)