V Kině Luna se v pátek hraje i v noci

12. červenec 2018

Po čtyři červencové pátky začínají filmová představení v Kině Luna i v pozdních večerních hodinách. Po americkém akčním hororu První očista režiséra Gerarda McMurraye, který byl na programu v pátek 6. července, následoval pozoruhodný německo-rakouský animovaný film Teheránská tabu. Pokud jste tento film nestihli v Luně, můžete jej vidět od 16. do 19. srpna v Kině Art.

Snímek je celovečerním debutem Aliho Soozandeha, íránského režiséra žijícího v Německu. Natáčet přímo v Íránu nepřicházelo v úvahu, film proto vykresluje atmosféru teheránských ulic unikátní animační metodou rotoskopie. Teheránská tabu jsou příběhem tří mladých žen a jednoho muže, kteří prožívají své životní osudy v Teheránu a neustále se střetávají se společenskými mantinely nastavenými přísnými pravidly ortodoxní muslimské víry. 

V pátek 20. července od 21.15 hodin přijde na řadu velmi zajímavý horor Ari Astera, dalšího tvůrce, který svoji kariéru spíše začíná. Názory na jeho film Děsivé dědictví jsou na ČSFD.cz velmi rozdílné - od jedné do pěti hvězdiček, nicméně konečné hodnocení je 75 procent. A o co v hororu se sugestivní atmosférou jde? Po smrti Ellen, která byla "matkou rodu", začíná rodina její dcery rozplétat záhadná a čím dál děsivější tajemství svých předků.

Program červencového "nočního kina" zakončí v Luně v pátek 27. znovu od 21.15 hodin psychologické, poněkud bizardní drama v produkci Francie, Belgie a Itálie, nazvané Raw. Příběh šestnáctileté Justiny, kterou dramaticky od základů změní pobyt na veterinární škole, natočila v roce 2016 čtyřiatřicetiletá francouzská režisérka Julia Ducoumau. I když na ČSFD.cz většinu hodnotících filmových fandů film spíše nepřesvědčil, ve Francii a Kanadě zaznamenal velký úspěch. Ducoumauová získala na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu "Cenu diváků" a v letošním roce snímek posbíral šest nominací na filmové Césary, včetně ceny za režii. (zh)