Klus, Vesna i program pro děti. Multižánrový hudební festival Žně míří do Pokladu

Porubský Poklad nabídne všem milovníkům hudby v pořadí druhý ročník festivalu Hudební Žně 2024.

Dramaturgicky vyladěný program nabídne průřez snad všemi žánry, takže si v něm najde každý to své. Akce proběhne od 31. května do 1. června 2024 v budově Pokladu a také na Letní scéně Amfi.

Napříč žánry

V srdci Poruby zazní na přelomu května a června folk, rock, pop, elektronika, ska, indie a mnoho dalších žánrů. Nabídne tak návštěvníkům možnost zajít si na vystoupení oblíbeného interpreta, ale také dá příležitost smazat hranice žánrů a objevit interprety, kteří dosud unikali jeho pozornosti. Takto pestrobarevnou škálu umělců pravděpodobně nikde neuslyšíte. Těšit se můžete například na Tomáše Kluse, Monkey Business, Sto zvířat, Vesnu, Katarzii a mnoho dalších.

Symbióza hudebních žánrů v kulturním prostředí Festival Žně si dává za cíl spojovat lidi skrz hudbu a hudební žánry. Vše začne v pátek 31. května koncertem Tomáše Kluse, který zde představí písně ze své nové desky Cítím. Na tento koncert je možné pořídit si samostatnou vstupenku. V sobotu se na několika pódiích vystřídají legendární Monkey Business, kteří rozvíří zábavu ve stylu funky, či energická česká ska kapela Sto zvířat se svou novou deskou Noční ptáci.

Ženské interpretky zastoupí například silná dámská kapela Vesna nebo slovenská zpěvačka Katarzia. Jazz a alternativní scéna je zde vidět v podání Ochepovsky Projectu, který letos jede své poslední rozlučkové koncerty. Právě ony hranice klasické hudby, jazzu, rocku, popu či funky smazává Epoque Quartet & Jan Kučera. Dále vystoupí například Vladivojna La Chia, Jiří Schmitzer, Květy, Primos flamencos, Lomnické Čhave, Funky Chicken, Kazachstán, Dva nebo Self Made.

Program pro děti

Vítány jsou také děti! Nejen pro ně je připraven bohatý program Open stage. Bude zde například Loutkový svět se Strašfuňákem a Funilkou, kouzelník Jakub Koutský nebo také buskeři a další doprovodný program. Celou Open stage bude moderovat známý youtuber Lukefry a vstup je zdarma.

Poklad i Letní scéna Amfi

Celý festival proběhne v budově porubského Pokladu a také na Letní scéně Amfi. Příjemné čisté prostory a špičková technika zajistí ten správný kulturní i hudební zážitek, a to za každého počasí! Odpadá tak nepříjemné stání v dešti, brouzdání se v bahně, nekonečně dlouhé fronty na jídlo a pití, nebudou také potřeba tolik neoblíbené mobilní toalety. Vstupenky stojí 790 Kč a jsou k dispozici v omezeném počtu. Hudební Žně jsou festivalem pro všechny generace, proto děti a mládež (od 4 do 14 let) mají vstup za pouhých 50 Kč.

Foto: Se souhlasem DK Poklad