MŇÁGA A ŽĎORP – velký letní koncert na Loděnici v Děhylově

Pařba na Loděnici Děhylov, již tradičně ve stejném termínu - 21. června od 20 hodin!

Mňága a Žďorp je česká rocková hudební skupina pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny). Formovala se již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo. Členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp.

Do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední, již čtrnácté řadové album, vyšlo 7. října 2019 a jmenuje se Třecí plochy.

Frontman skupiny Petr Fiala navíc vytvořil samostatná alba Nečum a tleskej! (1994) a Je čas (2005).

Zvláštně znějící slova tvořící název skupiny, mňága a žďorp, pocházejí ze slezského dialektu a znamenají „bláto“ a „staré krámy“. Mňága a Žďorp patří mezi nejvýraznější hudební kapely české porevoluční éry.

Aktuální složení kapely:

Petr Fiala – zpěv, kytara

Petr Nekuža – basová kytara, zpěv

Jiří Tibitanzl – saxofony, klávesy, perkuse, zpěv

Jaromír Mikel – kytara, zpěv

Marcel Gabriel – bicí

Jakub Červinka – kytara, mandolína

Pokud ještě nemáte koupené vstupenky na koncert tak jsou již v předprodeji na SMSTICKET za 420 Kč:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/41280-mnaga-a-zdorp-velky-letni-koncert-dehylov-areal-lodenice-dehylov?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0LEEVK5XJN2WVx6iciMUILhwmeblEM2hgsqMoCPVntNSSPgVIrsIz3HFk_aem_AefubDuMjDoM_uTZux3hIdDkV2_HWSNc8N89gNbpPHY4lS6LIll-SZyN51GgfFZrDYIEza3qx-pBYb2FcqWO36Qa

Budou připravena místa k sezení. Vstupenky bude možno zakoupit i na místě za 470 Kč. Děti do 10 let mají na koncert vstupné zdarma. Připraveno bude bohaté občerstvení ve dvou bistrech. Přijet můžete autem (parkování přímo u Loděnice, nebo odstavné parkoviště), vlakem, autobusem nebo na kole. Možnost stanování za poplatek.

Seznam všech koncertů v areálu Loděnice Děhylov najdete na webu (https://www.lodenice.com/)   nebo facebooku areálu (https://www.facebook.com/lodenicedehylov).

Zdroj: mnaga.cz, wikipedia.org