Avion bude patřit Festivalu psích radostí. Novou „psí“ aplikaci pokřtí Zlata Holušová s dcerou Terezou

Všichni majitelé psů v Ostravě a okolí by měli zbystřit. V sobotu 13. července se prakticky v průběhu celého dne uskuteční v ostravském Avion Shopping Parku první ročník Festivalu psích radostí.

Na festivalu se představí přes 20 stánků specializovaných e-shopů a prodejen, psích salónů, kvalitního krmiva a jiných služeb pro psy a jejich majitele.

Součástí programu bude také křest nové a vůbec první, v červnu spuštěné aplikace Hafinder, která chlupáčům najde s pomocí majitelů ty správné kámoše. Kmotry „psí“ aplikace budou Zlata Holušová a její dcera Tereza. Křtít se bude v 11 hodin dopoledne.

Majitelé psů, psíků a pejsků se mohou na vůbec prvním ročníku Festivalu psích radostí těšit na spoustu praktických ukázek a přednášek. Představí se jim psí škola Koira, uvidí živé ukázky, například ukázku poslušnosti Agility s ohraničenou zónou překážek, ukázky vyhledávání specifického pachu v různých prostředích nosework či ukázky takzvané obedience, neboli tréninku poslušnosti, založené na perfektní spolupráci mezi majitelem a psem, při kterém ale pes povely vykonává přesně, ale zároveň s radostí.

Naučte svého psa hoopers, shaping či obedience

Festival psích radostí nabídne také ukázku Rally obedience, což je disciplína vhodná pro všechna plemena každého věku, k jejichž tréninku a výstavbě parkuru potřebuje majitel psa minimum pomůcek. Návštěvníci festivalu uvidí i ukázku stylu hoopers, nového sportu pro pejskaře, při kterém pes a psovod spolu probíhají parkur společně a psovod minimálně jednou nebo občas vysílá svého psa na dálku. Pro pejskaře organizátoři přichystali také ukázku pozitivního force-free tréninku metodou takzvaného shapingu.

Návštěvníci si budou moci vyslechnout přednášky s odborníky na život psů. Tématem přednášky Jany Kouřilové z frýdecko-místecké Vetmanie bude první pomoc u psa. Kristina Nociarová představí Vetfyzio, která se zabývá fyzioterapií a hydroterapií zvířat. Kynologové ze ZKO Ostrava Svinov připravili pro festival ukázku a přednášku canisterapie.

Renata Ivánková předvede dogdancing, tedy tanec se psem. Karel Vyskočil zase předvede majitelům psů, jak vypadá výcvik poslušnosti a obrany. Radka Kreuszelová z firmy Dogbarf bude hovořit o alergiích u psů a představí vyšetřovací metody. Kristýna Pláčková předvede svůj program Haf yoga, což je jóga se štěňaty. U stánku se lidé mohou předem zapsat a zúčastnit se krátké lekce se štěňaty.

Dvacítka vystavovatelů na festivalu nabídne také individuální poradenství. Své poradenství pro trénink a výchovu psů, ale i štěňat či psů s problémovým chováním bude mít i psí škola Koira. Poradenství budou moci m majitelé psů absolvovat od 11.30 do 15.30 hodin.

Z „bojínka“ se stane sebevědomý pes, „bouchající papiňák“ zjistí, že má i mozek

Jedním z vrcholů Festivalu psích radostí v ostravském Avion Shopping Parku bude křest mobilní aplikace Hafinder. Tato aplikace zjišťuje, jak moc je váš pes ochoten bavit se s jinými, jestli s nimi rád konverzuje, nebo nechce s nikým mluvit nebo jiným psům naopak „vykecává díru do hlavy“. Hafinder nabízí komunikační lekce, které vašemu psíkovi vyhledají vhodné psí kamarády. A váš pes se díky aplikaci Hafinder může doslova začít měnit před očima. Z „bojínka“ se postupně stane jedinec se zdravým sebevědomím“ a „bouchající papiňák“ zjistí, že má i mozek a naučí se ho používat. Takto zábavně představují svou ojedinělou aplikaci její tvůrci a na Festivalu psích radostí se ochotně o aplikaci pobaví ve stánku psí škola Koira.

Festival psích radostí se uskuteční v sobotu 13. července od 10 do 17 hodin v Avion Shopping Parku Ostrava. Celou akcí, jejímiž partnery jsou IKEA Ostrava, Pet Center a Dogbarf, návštěvníky provede moderátor, a kromě pódiového programu nebude chybět ani zábavný doprovodný program pro děti, který nabídne malování na obličej nebo třeba skákací atrakce nebo foto koutek.