Hruška s Kolmačkou budou křtít své knihy

8. únor 2019

Křest knih, sbírek poesie, a autorská čtení básníků Pavla Kolmačky a Petra Hrušky je připraveno na úterý 12. února 2019 od 18 hodin v ostravské Fiducii. Připraveno je i sólové vystoupení Jana Gajdicy na pozoun. Akci moderuje Libor Magdoň.

Pavel Kolmačka je český básník a prozaik. Svým civilně spirituálním básnickým dílem bývá řazen mezi pokračovatele reynkovského proudu české poezie. Během večera představí sbírku básní Život lidí, zvířat, rostlin, včel.

Petr Hruška je jeden z nejoceňovanějších současných českých básníků a také scenárista, literární historik a vědec. Jedním z klíčových témat nové sbírky Petra Hrušky je ocitání. Ti, kdo v jeho básních žijí, se neustále ocitají v nečekaných situacích a na rozmanitých místech v jakémsi typicky hruškovském neklidu, náhle zbaveni vědomí stability. Svět se s nimi kymácí jako na lodi, což je opakovaný motiv jeho básní, které v této sbírce častěji než dřív překračují práh domova. Ukázky z jeho nové sbírky najdete např. na http://literarky.cz/literatura/cteni/27768-petr-hruka-nikde-neni-eeno-ukazka-z-knihy. (hav)