Majáles Ostrava se přesouvá do centra! Další ročník se uskuteční v pátek 17. května na Slezkoostravském hradě

10. duben 2019

NOVINKY
Za změnou lokality Majálesu Ostrava stojí především záměr k oživení a probuzení života v centru Ostravy. Dalším důvodem je snaha o odlišení se od ostatních akcí, které se konají v Dolní oblasti Vítkovic. Kromě nového místa se může Majáles Ostrava pochlubit také obměněnou grafikou. Ta se k jubilejnímu 25. Výročí změnila a až do 17. května budou ústředním motivem květiny, slunečnice a zelené listy.

Novinkou letošního Majálesu Ostrava je také BlaBla forum. Jde o všestranný projekt, který se zajímá o aktuální témata a zajímavosti z oblasti: podnikání, inovací, kultury či cestování. Projekt bude probíhat formou přednášek, workshopů nebo panelových diskuzí, kdy se zúčastněným posluchačům host představí a rozvede téma, které bylo zvoleno předmětem fóra.

ČISTÝ FESTIVAL
Uvědomujeme si zodpovědnost vůči přírodě a svému okolí, a proto se Majáles Ostrava může pochlubit certifikací Čistý festival. Návštěvníkům budou v celém areálu k dispozici koše na tříděný odpad. Kromě toho mohou návštěvníci ve speciálním stánku Čistý festival třídit odpady za odměny. Například za dvacet prázdných plastových kelímků získají pivo zdarma. Věříme, že se nám tímto krokem podaří vytřídit dostatečné množství recyklovaného odpadu.

OFICIÁLNÍ PIVOVAR
Oficiálním pivovarem byl pro tento rok zvolen Radegast.

DRAMATURGIE

Návštěvníci se mohou těšit na 4 hudební scény.

Colliery Crossfit Ostrava Stage – Ajdontker, John Wolfhooker, Puding paní Elvisovej, Poetika, MIG 21, Ben Cristovao, Paulie Garand & Kenny Rough

Ostrava Stage – Světlo, The Truth Is Out There, Malalata, Sto Zvířat, Ventolin, Sodoma Gomora

Younie Stage – Busy O & Prof. Cass, Positive, MessenJah, Platonic, DJ Soulphonique

Elektro Stage – Naoki Uda (JAP), Dr. Zeppelin & Radim Nowak, MASSX, Holotrope, Philip TBC, Drumsound & Bassline Smith b2b Tantrum Desire feat MC Youngman (UK) (vystupují pod názvem Technique International Sound), Fantek b2b Pex

DOPROVODNÝ PROGRAM
9. 4. - 17. 4. 2019 Ostravská univerzita Ostravská jde na dřeň
17. 4. 2019 Polo Caffé BlaBla Fórum: Tajemství ostravských festivalů
24. 4. 2019 Koleje VŠB-TUO Sluno BeerPong & Chill Grill
27. 4. 2019 Slezská radnice PolévkaPodejLžičkuPoděkuj
6. 5. 2019 Celá Ostrava Fit Day of Majáles
17. 5. 2019 Centrum – Slezkoostravský hrad Majálesový průvod: Z víru města do džungle
17.5. Tramvaj Majálesová tramvaj

LÍSTKY
Lístky mohou zájemci kupovat online na adrese http://www.majalesostrava.cz/vstupenky/ nebo v kamenných prodejnách po celé Ostravě. Majálesové lístky se dají sehnat ve sbírkách Moment či v kavárnách CøKafe centrum i pobočka v Porubě a na všech pobočkách OIS. Vstupenky lze zakoupit také u našeho generálního partnera. Pro rok 2019 se jim stal Colliery CrossFit Ostrava. Až do 14. května koupí zájemci lístky za 250 Kč. Na místě bude stát lístek 299 Kč.

POŘADATEL A PODĚKOVÁNÍ
I tento rok je tradice Majálesu Ostrava dodržena - stále je pořádán studenty (studentská organizace younie) z Vysoké školy báňská – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity. Tímto děkujeme oběma vysokým školám, městu Ostrava a Moravskoslezkému kraji za jejich podporu.