20 divadelních večerů, 5 titulů a 2 premiéry

12. duben 2019

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI OSTRAVA ZAHAJUJÍ JIŽ 12. ROČNÍK DIVADELNÍHO FESTIVALU
Diváky Letních shakespearovských slavností Ostrava 2019 čekají dvě nové premiéry!

Další ročník oblíbené shakespearovské přehlídky pod širým nebem otevře 15. července ostravská premiéra komedie ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY, následovaná pražskou novinkou ZIMNÍ POHÁDKA. Diváci se mohou těšit na 20 večerů a 5 titulů.

Předprodej vstupenek na ostravská představení začíná 24. dubna od 10:00.

Zkrocení zlé ženy je návratem ke klasice

Ostravské nastudování této populární Shakespearovy komedie tentokrát v překladu Jiřího Joska se vrací k původnímu stylu uvedení této hry. Před diváky tedy předstupuje opilý žebrák, pro kterého příběh hraje herecká společnost a ten střídavě příběh komentuje a usíná. Diváci v hledišti tak uvidí, čeho všeho jsou herci schopni, když musí bojovat o divácký zájem, a jak obratně se dokáží přizpůsobit diváckému vkusu.
V nové inscenaci se pod vedením režiséra Vojtěcha Štěpánka představí řada známých herců nejen z ostravských divadel. Roli vzpurné Katky ztvární Kristína Leichtová, její sestru Bianku pak herečka Národního divadla moravskoslezského Isabela Firlová. Jako Petruccio se nám představí herec Komorní scény Aréna Josef Kaluža. V dalších rolích uvidíte Jana Fišara, Jiřího Sedláčka, Vladislava Georgieva, Reného Šmotka, Vladimíra Poláka, Tomáše Savku, Alberta Čubu, Kateřinu Vajnarovou, Ondřeje Bretta, Robina Ferra a další.

České moře v Ostravě

Letošní novinkou z pražské produkce je titul ZIMNÍ POHÁDKA. Příběh zničující žárlivosti, naděje a zázraků situoval William Shakespeare na Sicílii a do Čech, jimž překvapivě propůjčil moře. Režisérem inscenace je Pavel Khek, který ke spolupráci přizval Martina Hofmanna, Michala Isteníka, Veroniku Arichtevu, Sašu Rašilova, Alenu Mihulovou, Petru Špalkovou, Matouše Rumla a další výborné herce.

Další program
Diváckému zájmu se určitě bude těšit i loňská novinka Dobrý konec všechno spraví, komedie Večer tříkrálový anebo oblíbená veselohra Komedie omylů. Hrát se bude opět v na Slezskoostravském hradě.

Pořadatel: PaS de Theatre, s.r.o.
Termín festivalu: 15.7. – 12.8.2019
Začátky představení: 20:30 hod.
Místo konání: Ostrava, Slezskoostravský hrad
Předprodej: úterý 24. 4, v 10:00 na www.shakespearova.cz a v síti Ticketportal