Další Sweetsen Fest ve Frýdku- Místku

11. červen 2019

Frýdecko-místecký multižánrovým openair festival Sweetsen Fest, jehož v pořadí už šestnáctý ročník se uskuteční od středy 19. do neděle 23. června, se podle pořadatelů vrací ke svým kořenům a chce více propagovat pod heslem Frýdek-Místek sobě svoji původní a unikátní myšlenku lokální benefice.

Stěžejní festivalové heslo bude letos naplněno zejména dvěma tématy. Prvním bude spolupráce se Základní uměleckou školou Frýdek-Místek, která slaví 80 let od svého vzniku a která je pomyslnou kolébkou velké části účinkujících. A druhým pak bude důraz na původní benefiční myšlenku akce, kdy regionální umělci podporují regionální dobročinné organizace.

Návštěvnici se mohou těšit na pět intenzivních festivalových dnů nabitých pestrým programem na deseti samostatných scénách. Program festivalu se jako každoročně rozšíří i programově a poslední den, tedy 23. června ve Faunaparku, bude věnován zejména přednáškám, diskuzím a workshopům s inspirativními lidmi věnujících se často vzdělávání a práci s dětmi a mládeží.

Zahájení festivalu se bude konat o pět dnů dříve, ve středu 19. června, v bývalé textilní tkalcovně společnosti Slezan a bude věnováno Základní umělecké škole a jejímu výročí. Během
komponovaného večera bude k vidění např. reprezentativní výstava prací žáků výtvarného oboru a hlavní částí programu bude vystoupení Symfonického orchestru Frýdek-Místek.
O den později bude připraven program v divadelním klubu D.N.A. ve Faunaparku, taneční program v parku pod zámkem a odehrají se i první koncerty U Arnošta.

Hlavní část programu pak vypukne v pátek a v sobotu 21. a 22. června na pěti samostatných scénách v prostorách frýdeckého stadionu. Areál, který obsáhne hlavní Pod Svícnem Stage, Stoun Stage, Pavlač šapitó, Busking Stage a komorní scénu U Arnošta, letos čekají změny například v podobě nového umístění hlavních pódií, stovek nových míst k sezení ve velkokapacitních stanech i většího komfortu, pohodlí, technických a organizačních vychytávek pro návštěvníky. Tradiční součástí bude samozřejmě i bohatý doprovodný dětský program.

Všechny informace jsou k dispozici na http://www.sweetsen.cz, popř. na https://www.facebook.com/sweetsenfest. (hav, tisková zpráva)