Ostrava v létě ožije Olympijským festivalem

4. listopad 2019

Příští léto si dovolenou i olympiádu užijete doma, vzkazují organizátoři ostravského Olympijského festivalu, který vyroste od 24. července 2020 na ostravské Černé Louce a v prostoru kolem Loděnici u Slezskoostravského hradu. Projekt nabídne v Ostravě téměř 50 sportů k vyzkoušení, prostor na společné fandění, den pro seniory a dokonce i příměstský tábor pro děti. Víkendové akce se budou konat i v Třinci a na Slezské Hartě.

Na ostravské Černé louce a v Loděnici u Slezskoostravského hradu vznikne na přelomu července a srpna multifunkční prostor pro téměř padesát sportů. Nebude chybět tradiční atletika, rozšířená pumptracková dráha, přenosy z olympijských her v Tokiu, exhibice v roller derby, vyroste beach aréna (písek zůstane po Olympijském festivalu k dispozici pro místní kluby), vodní sporty a v plánu je se i finále ženské evropské ligy v thajském boxu.

Třinec a Slezská Harta obohatí program o speciální víkendové akce. 1. a 2. srpna na Slezské Hartě rozvlní hladinu vodní nádrže dračí lodě a kanoe. Třinec pak 8. srpna nabídne veřejnosti zábavný desetiboj.

Olympijský festival poprvé nabídne příměstské tábory. Ve spolupráci se Střediskem volného času v Ostravě si 400 dětí vyzkouší dvacet různých sportů. Z obou turnusů si kromě skvělých zážitků a medailí odnesou také cenné informace o svých sportovních předpokladech. Příměstské tábory se začnou nabízet v lednu 2020, jejich cena bude stejná jako u běžných táborů. Vstupné do Olympijského festivalu zůstává jako v předchozích ročnících – tedy padesát korun dospělí, děti do dvanácti let zdarma, stejně jako senioři 65+. (hav, www.msk.cz)