V Moravskoslezském kraji se již nyní chystá lyžařská běžecká sezóna

27. listopad 2019

Stejně jako už několik let zpátky bude také letos Moravskoslezský kraj financovat úpravu lyžařských běžeckých tratí v Beskydech a Jeseníkách. Už nyní například na Pustevny pořídil rolbu a na Grůň sněhovou frézu. Na území Moravskoslezského kraje se rozprostírá přes 695 kilometrů lyžařských běžeckých tras, jejichž úpravu kraj finančně podporuje, z toho v Beskydech kraj financuje údržbu přes 337 kilometrů a v Jeseníkách 358 kilometrů běžeckých lyžařských tratí.

„Do letošní sezóny upravovala trasy skútrem a starou sněžnou rolbou, u které často docházelo k technickým problémům. Nemohla tak být zajištěna stoprocentní úprava tras této hojně navštěvované lokality. Proto jsme podali žádost o podporu na pořízení nové sněžné rolby do Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, který vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Byli jsme úspěšní a nová rolba za necelých 5 milionů korun tak byla z poloviny financována z národních zdrojů,“ upřesnil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Více informací najdete na https://www.msk.cz/cz/rozvoj_kraje/kraj-i-letos-podpori-upravu-lyzarskych-bezeckych-tras—do-beskyd-poridil-rolbu-a-snehovou-frezu-139399/. (hav)