Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Extreme MBT závod na Hukvaldech okořeněný tvrdou hudbou

18. červenec 2021

Hukvaldský Rock Bike Fest spojuje rockovou hudbu se závodem jezdců na horských kolech. Pátý ročník oblíbeného outdoorového „rock-bike“ festivalu se uskuteční v sobotu 24. července 2021 v areálu Bikeparku Hukvaldy, v oblasti Dolní Sklenov.

Festival bude mít dvě části – sportovní a hudební. Sportovní část festivalu začne hned ráno registrací jezdců a od 10 hodin závody dětí nazvaných Kind Fun Race. Ve 12.30 hodin pak odstartuje extreme MTB závod a od 14 hodin závod na pumptracku. Souběžně se přichystán i doprovodný program pro děti.

Hlavní závod nazvaný Extreme MTB Race odstartuje ve 12:30 ve vlnách od Open po Veterány. Pojede se 19 kilometrů dlouhý okruh přírodními traily a turistickými cestami přes Palkovické hůrky, na jejímž nejvyšším vrcholu Kubánkov bude občerstvovací stanice. Hlavní kategorie Open a Ženy pojedou dva okruhy (38km), Junioři a Veteráni okruh jeden. Do celkové klasifikace v závodu v kategoriích Open a Ženy stačí objet jeden okruh. Vyhlášení vítězů je naplánováno na pódiu v 16:10 hodin.

Hudební festival poté začne v 17.30 hodin vystoupením ostravské art-rockové kapely Kazachstán. Následovat budou zlínští Farářovi netopýři, frýdeckomístecký crossover kapely Under the Skin či metalový Solar System z Havířova. Kolem 23. hodiny se představí nu-metalová kapela z Berouna říkající si Bikkinyshop a festival až po půlnoci ukončí punk-rock'n'rollová formace Positive z nedalekého Frýdku - Místku.

Veškeré informace najdete na festivalovém webu www.rockbikefest.cz. (hav, foto: rockbikefest.cz - Tereza Czyź)