Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Podzimní běh kolem Starobělských Lurd se blíží

7. říjen 2021

„I pomalý běh je lepší než žádný.“ To je motto oblíbeného ostravského běžeckého závodu nazvaného Starobělské Lurdy, který se letos poběží v polovině listopadu už posedmé v příjemném prostředí Bělského lesa. Registrace k závodu je otevřena až do začátku listopadu.

Závod, kterého se mohou zúčastnit výkonnostní běžci i široká veřejnost, se bude konat v neděli 14. listopadu 2021. Vypsány jsou kategorie dospělých, juniorů, dorostu a žáků. Registrace je možná pouze on-line přes internet na stránkách závodu až do 3. listopadu 2021. V propozicích k závodu se také uvádí, že každý účastník může přihlásit až 9 dalších běžců, závod je tak vhodný také pro týmy, firmy, školy a rodiny. Potěšitelné je, že všichni účastníci obdrží originální medaili.

Také 7. ročníku závodu Starobělské se poběží v Bělském lese, přičemž start i cíl je soustředěn u Koliby, a trať povede i kolem poutního místa, kterému se říká Starobělské Lurdy, tedy místa, kde stojí kaplička a studánka, kam lidé pro vodu chodí už přes sto let. Mapu trasy najdete zde.

Pokud s registrací váháte, organizátoři na svých stránkách uvádí „20 důvodů, proč pořádáme Lurdy na podzim a proč je podzim nejlepší“. Patří prý mezi ně například:

- Takové fantastické barvy vám žádná pitomá zima nebo léto nenabídnou.
- I když svítí sluníčko, nejste zpocený jako prase.
- Spadané listí perfektně chřoupe pod nohama.
- Vánoční šílenství je pořád ještě daleko.
- Holky i kluci chodí nabalení do spousty vrstev, takže si při rozbalování užijete víc legrace.

Více na www.bezvabeh.cz/starobelske-lurdy nebo třeba facebook.com/starobelskelurdy.

(hav, foto: facebook.com/starobelskelurdy)