Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Hokejista Krenželok odehrál tisící zápas v extralize

18. říjen 2021

Vítkovický hokejista Lukáš Krenželok se zařadil do klubu hráčů, kteří mají v extralize odehráno tisíc a více zápasů. Osmatřicetiletý vítkovický odchovanec je dokázal posbírat ve službách pouhých tří klubů - vedle Vítkovice ještě ve Slavii a Liberci.

Právě proti Liberci dnes jubilejní duel odehrál. "Vyšlo to zajímavě, bylo to zvláštní. Jejich kustod mi během zápasu říkal: 'Oslavuj, ale prací.' Nějaké narážky byly. Ale soustředil jsem se na zápas a jsem rád, že bereme dva body," řekl novinářům útočník po utkání, které v čase 60:21 rozhodl jediným gólem jeho vítkovický spoluhráč Petr Fridrich.

O významném milníku neměl hráč, který debutoval v extralize v sezoně 2001 / 02, ponětí. "Já to nesleduju, na tyhle statistiky vůbec nejsem. Říkali mi to, ale já jsem o tom vůbec nevěděl. Uteklo to hrozně... Nedávno jsem začínal, a už je to nějakých dvacet let. Letí to. Ani vám nedojde, že už máte tolik roků," hloubal Krenželok.

Jeho největším dosavadním úspěchem je extraligový titul s Libercem v roce 2016. "S Vítkovicemi jsem byl dvakrát vicemistr, bylo to o kousek. Pak přišel titul s Libercem a já to po těch letech vidím, že to je strašně obtížně ligu vyhrát. Dlouho se čeká a jsem rád, že se mi to povedlo," řekl Krenželok.

Přestože někteří z jeho spoluhráčů z týmů jsou takřka o generaci mladší, cítí se pořád jako zamlada. "Přijde mi to, že jsem s mladýma na stejné vlně a úrovni, akorát trošku starší. Jsem rád, že hraju ligu, kdysi mě nenapadlo, že budu hrát hokej," dodal Krenželok, který ve své dosavadní kariéře nastřílel v lize 180 branek.

Dárkem k jubileu mu bylo upocené vítězství nad Libercem. "Dva body bereme, chtěli jsme podat bojovný výkon a urvat to, to se podařilo. Nesmíme dostávat dost gólů, když se nám nedaří a to se povedlo. I Liberec měl nějaké šance, ale Aleš Stezka to zavřel," řekl Krenželok.

(sd, Zdroj: ČTK)