Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

První cyklokros pod vysokou pecí bude v Ostravě

23. říjen 2021

Nový atraktivním závod nazvaný Cyklokros Ostrava naváže na tradici netradičních akcí konaných v Dolní oblasti Vítkovic. Výjimečný cyklistický podnik, který se bude konat v sobotu 13. listopadu, přinese závodníkům i divákům nevšední kulisy ostravského postindustriálního areálu.

„Cyklokros se ve světě posouvá do nových atraktivních lokací. I my proto pro pořádání mezinárodních závodů hledáme nové netradiční tratě. Areál Dolních Vítkovic je přesně to, co může naši disciplínu oživit a přilákat k ní nové závodníky i fanoušky,“ řekl Petr Balogh, předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky.

Závod je součástí 20. ročníku Oderského poháru a je otevřen pro regionální týmy, kluby i pro nadšené jednotlivce. V letošním roce je vypsán pro všechny kategorie od žáků a žaček, přes kadety, juniory až po elitní kategorie žen a mužů i jezdce a jezdkyně v třídách Masters.

Závodníci se mohou zúčastnit na jakémkoli druhu kola vyjma elektrokol. „Jednotlivých zastávek Oderského poháru se dlouhodobě účastní více než stovka závodníků. Díky blízkosti Ostravy k Polsku a Slovensku očekáváme až dvojnásobnou účast. Pokud to termíny dovolí, závodu se zúčastní i jezdci profesionální stáje Elkov Kasper, včetně juniorského vicemistra světa Adama Ťoupalíka a jeho bratra Jakuba. V takovém případě bude součástí programu i cyklokrosový workshop, ve kterém zkušení závodníci předvedou mladým krosařům, jak si poradit v terénu i na silnici,“ přiblížil program ředitel závodu Miloš Židík.

Pořadatelé nezapomněli ani na malé děti. Ty mohou přijít i s rodiči a zazávodit si na tratích od 100 metrů do jednoho kilometru, ať už na jízdních kolech, nebo na odrážedlech. Každý účastník v kategorii dětí do 10 let získá odměnu.

Cyklokrosová disciplína získává na své atraktivitě a popularitě právě díky stále se vyvíjejícímu trendu připravit závodníkovi originální trať s netradičními typy překážek a různorodostí povrchů na trati.

„Máme připraven okruh, který měří 2 a půl kilometru a provede závodníky kolem dominant Dolních Vítkovic. Na dvě křídla dělí závodní trasu ulice Vítkovická. Zatímco levá strana trati je převážně štěrková s atraktivním písčitým sektorem, pravá část je z většiny hlinitá. Postaveno bude i depo pro servis kol a jedním ze symbolů našeho závodu je schodiště, které musí krosaři zdolat v každém okruhu,“ popsal soutěžní trať její stavitel Radovan Šťastný.

Propozice k závodu, program nebo třeba mapku trati najdete na www.cyklokrosostrava.cz.

(hav, foto: cyklokrosostrava.cz)