Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Kluziště pro Ostravské Vánoce brzy zahájí svůj provoz

20. listopad 2021

Už od soboty 27. listopadu 2021 se začne bruslit na kluzišti v centru Ostravy na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Přesun ledového kluziště z tradičního místa, tedy z Masarykova náměstí, je jednou z největších novinek letošních Ostravských Vánoc. Kluziště bude letos rozšířeno o atraktivní ledové chodníčky, které povedou mezi okolními stromy. Bruslení bude i letos zdarma.

Důvodem pro tuto změnu je podle organizátorů oživení další lokality v centru města. „Dalším důvodem je vzhledem k současné epidemiologické situaci rozptýlit velké množství návštěvníků na více míst konání,“ objasňuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Realizátoři kluziště ze společnosti Sareza už při přípravě letošního ročníku reagují na aktuálně platná hygienická nařízení. „Umím si představit nějakou formu omezení kapacity osob bruslících v jeden okamžik na ledové ploše, i kontrolu bezinfekčnosti. Nechci ale předbíhat, skutečně budeme reagovat na aktuální situaci a návštěvníky budeme informovat prostřednictvím našeho webu,“ říká jednatel společnosti Sareza Jaroslav Kovář s tím, že ledové kluziště bude letos v provozu od 27. listopadu 2021 do 2. ledna 2022, a to vždy od 10 do 20 hodin.

Na náměstí Dr. Edvarda Beneše vznikne letos také tzv. Klubová scéna. Kromě ledového kluziště zde návštěvníci najdou prodejní stánky a o program se ve vybraných adventních víkendech postarají ostravské hudební kluby Dock (3. – 4. 12. 2021) a Barrák Music Club (17. – 18. 12. 2021).

Veškeré informace o programu, změnách spojených s vládními nařízeními kvůli koronavirovým opatřením a partnerech akce najdete na www.ostravskevanoce.cz. Informace o kluzišti a třeba i půjčovném bruslí najdete také na sareza.cz/vanocni-kluziste. (hav, foto: sareza.cz)