Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Areál Ski Bílá na Frýdecko-Místecku chce jako první v regionu zahájit sezonu

11. prosinec 2021

Lyžařský areál Ski Bílá na Frýdecko-Místecku v Beskydech se o víkendu jako první v regionu chystá zahájit sezonu. Dnes se tam rozjede vlek na sedmisetmetrové sjezdovce za hotelem Bauer. Pokud se je podaří dostatečně zasněžit, v neděli se k němu přidá i lanovka se sjezdovkami na severní straně areálu.

"V neděli bychom to chtěli rozjet i na severu. Ale dáváme si rezervu, protože potřebujeme ještě dvě mrazivé noci, abychom tam dodělali dvě sjezdovky, tak aby se tam dalo bezpečně jezdit. V předpovědi jsou, tak doufejme, že se to vyplní. Pokud některá noc vypadne, tak se to zase bude muset o nějaký den odsunout," řekl vedouvcí střediska Jaroslav Vrzgula.

Ve středisku je nyní průměrně okolo 30 centimetrů sněhu. Na vleku za hotelem se bude lyžovat denně od 09:00 do 16:00 hod.

"Lyžařská škola, půjčovna, to všechno bude určitě v provozu, samozřejmě občerstvení. Pokud rozjedeme i lanovku, tak pojede pak už taky celý týden," řekl Vrzgula.

Podle vládních opatření proti šíření koronaviru si skipas v lyžařských areálech v Česku smějí koupit jen lidé, kteří předloží potvrzení o očkování proti covidu-19 nebo doklad o prodělání nákazy v uplynulých 180 dnech. Žáci ve věku 12 až 18 let mají povinnost předložit doklad o očkování, prodělané nemoci nebo negativní PCR testu ne starším 72 hodin.

Mladší děti, pro které zatím není dostupná vakcína, se nebudou muset prokazovat žádným dokladem.

(sd, Zdroj: Ski Bílá)