Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

V Moravskoslezském kraji si i během pandemie půjčuje lyže dost lidí

13. prosinec 2021

Lidé v Moravskoslezském kraji mají i během koronavirových omezení zájem o půjčení lyžařského vybavení. Ačkoliv jsou počty výpůjček oproti předchozím rokům nižší, jednotlivé půjčovny hlásí dost zájemců. ČTK to řekli zástupci půjčoven.

Většina půjčoven nabízí celoroční i krátkodobé výpůjčky. Je to i případ ostravské prodejny Madeja Sport. "U těch celoročních byl velký zájem především v období od září až po říjen. Půjčovat si chodili většinou rodiče pro děti. Vzhledem k tomu, že už se začíná lyžovat v Česku, ale třeba taky v Itálii, tak zájem o krátkodobé výpůjčky relativně narůstá," řekl vedoucí prodejny Stanislav Holek. Prodejna už má rezervace i na Vánoce. Cena celé výbavy pro dospělého stojí na rok 2990 korun, v případě krátkodobé výpůjčky je to potom 510 korun na den.

O zákazníky nemají nouzi ani v opavské prodejně Skiopava. I tam nabízejí možnost krátkodobé nebo celoroční výpůjčky. "Zájem o půjčení lyží naštěstí je. Není to jako v minulých letech, ale pořád je zákazníků dost. Větší nápor ovšem očekáváme v období lyžařských kurzů. I proto teď nabízíme různé slevy a výhodné nabídky," uvedla jednatelka Alexandra Bokišová. Zájemci u Skiopava za celý rok zaplatí 2490 korun v případě celé výbavy pro dospělého a 500 Kč, pokud chtějí vyrazit na jeden den.

V omezeném režimu funguje půjčovna obchodu Team Sport v Havířově na Karvinsku. Zákazníci by si měli nejprve výpůjčku telefonicky objednat. "Bohužel, z důvodu vládních nařízení je omezena kapacita našich provozních prostorů. Bylo by tedy lepší, kdyby případní zájemci ohledně rezervace nejprve zatelefonovali a domluvili se s námi, než půjdou do prodejny," uvedl jednatel prodejny Tomáš Binar. Zájem je podle něj ale i tak dostačující, ačkoliv je oproti předešlým rokům pořád menší. Ceník standardních lyží pro dospělého se pohybuje od 150 korun za den. Dlouhodobě lze vypůjčit celý set za 1990 korun na sezonu.

I ostravská prodejna České lyže.cz zatím zákazníky má. Rezervaci je zde ale možné provést pouze osobně, a to měsíc před výpůjčkou. "Zájem ze strany lidí je, ale musíme dodržovat nějaká platná opatření. Zákazník si přijde domluvit rezervaci a možný termín pro vyzkoušení vybavení. S tím, jak se začíná lyžovat i u nás, chodí stále více lidí si půjčit lyže nebo snowboard," řekl majitel prodejny Jan Holuša. Dospělý za kompletní vybavení zaplatí 250 korun na den a 3790 korun za celou sezonu.

(sd, Zdroj: ČTK)