Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

V Moravskoslezských Beskydech je v provozu jen lyžařský areál v Bílé

13. prosinec 2021

V Moravskoslezských Beskydech je v provozu zatím jen lyžařský areál v Bílé. Lyžaři tam mohou využít čtyři sjezdovky. Další areály se na zahájení sezony teprve připravují. Zatím nemají dostatek sněhu.

Návštěvnost během prvního víkendu byla na Bílé velmi dobrá. Odhaduje se, že každý den dorazilo asi 1800 lyžařů, což je nadprůměrné číslo. Na sjezdovkách je momentálně od 20 do 40 centimetrů především technického sněhu. V provozu je lanovka na severní straně a jeden vlek na jižní straně areálu. Areál by už měl zůstat v provozu. V dalších dnech se má oteplit, proto je potřeba využít každou mrazivou noc pro výrobu technického sněhu.

Na něm je momentálně závislý i provozovatel areálu v Mezivodí. Zde ještě nezahájili provoz, protože není zasněžená celá sjezdovka. Chybí ještě polovina.

V Beskydech je podle dispečera tamní horské služby asi 20 až 30 centimetrů přírodního sněhu. Na hřebenech pak až 35 centimetrů. Nejvíce hlásí Lysá hora, kde je půl metru sněhu. V provozu jsou na několika místech už i běžecké trasy. Vyznavači bílé stopy tak mohou zamířit například na Pustevny.

(sd, Zdroj: Ski Bílá)