Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Vánoční kluziště bude v provozu až do poloviny ledna

29. prosinec 2021

Jedním z oblíbených zimních sportů, který lze provozovat i ve městě, je bruslení. Jinak tomu není ani v Ostravě, kde si lze zadarmo zabruslit na venkovním kluzišti v centru města na náměstí Dr. E. Beneše. Výbornou zprávou je, že provoz tzv. Vánočního kluziště bude prodloužen až do 16. ledna 2022.

Kluziště je otevřeno denně od 10 do 20 hodin, přičemž se bruslí kvůli průběžné úpravě ledové plochy ve čtyřech blocích: 10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00, 16:00 – 17:30 a 18:30 – 20:00 hodin. Na Silvestra se bude bruslit jen dopoledne. Ledová plocha je vánočně vyzdobena a efektně nasvícena. V areálu kluziště je mimo půjčovnu bruslí a tučňáků také šatna a sociální zařízení. Využít lze také brusírnu bruslí.

Pro vstup na Vánoční kluziště!!! platí níže uvedené podmínky:
– ve vnitřních prostorech je nutné mít nasazen respirátor;
– průkaz o očkování: 14 dní po druhé dávce;
– test PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem pouze jde-li o osobu do dovršení 18 let věku nebo osobu, která se nemůže podrobit očkování proti onemocnění covid-19 pro kontraindikaci, nebo osobu rozočkovanou, kdy očkování nenabylo platnosti;
– potvrzení o prodělání nemoci COVID, kdy od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní;
– děti do 12 let se nekontrolují.

Maximální počet bruslících na kluzišti může být 100 osob. Dění na kluzišti můžete sledovat díky on-line kameře. Všechny důležité informace najdete na stránkách kluziště.

(hav, foto: sareza.cz/vanocni-kluziste)