Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Projekt 32 vrcholů zaujal tisíce výletníků z Beskyd, Jeseníků a nově i Krušných hor!

11. leden 2022

Pohyb, příroda a dobročinnost. To vše mohou již šest let zažívat účastníci projektu 32 vrcholů, který nadchnul tisíce milovníků hor a turistiky. A ani v letošním roce nebudou strádat. Organizátoři projektu pro ně totiž připravili nejen aktualizované seznamy vrcholů, ale také kompletně nové výzvy.

 Pokud hledáte motivaci pro rok 2022 a rádi trávíte čas sportováním v přírodě, výzvy projektu 32 vrcholů je pro vás to pravé. Stačí si vybrat jednu ze čtyř výzev, stáhnout seznam vrcholů a vyrazit do hor. První výzva 32 vrcholů Beskyd vznikla už v roce 2017, kdy nápad pro pár přátel přerostl v projekt s dobročinným přesahem. Nyní si účastníci mohou vybírat z výzev 32 vrcholků Beskyd, 32 vrcholů Jeseníků a letos nově také 32 vrcholů Krušných hor.

Princip výzev je velmi jednoduchý. Zaregistrovaný účastník si stáhne seznam vrcholů na stránkách 32vrcholu.cz a pak v libovolném pořadí plánuje své výšlapy na jednotlivé vrcholy. Do seznamu postupně zapisuje data zdolání vrcholů a po dokončení celé výzvy zašle organizátorům fotku vyplněného seznamu. Ti mu zašlou zasloužený diplom.

„Seznamy nezahrnují pouze ty nejvyšší body, ale spíše místa, která stojí za to navštívit. Každý si přijde na své a určitě se u toho i pořádně zapotíte,“ prozradila o výzvách Mirka. Cílem projektu je dle jejích slov dostat lidi do přírody a ukázat jim krásy českých hor. „Jedenkrát ročně navíc organizujeme s každou výzvou společný bonusový výšlap, kde se rádi s našimi účastníky setkáváme a bavíme. Díky tomu dostáváme inspiraci na další ročníky,” dodává s úsměvem. Zároveň zdůrazňuje, že registrace je bezplatná a zapojit se tak může opravdu každý.

Dobročinná stránka výzvy pak spočívá v zakoupení registračních balíčků. Účastníci, kteří by na daný ročník rádi získali památku a zároveň chtěli přispět na dobrou věc, mohou zakoupit speciální balíčky, ve kterých najdou například medaili nebo plecháček s logem výzvy.

Letošním cílem je finanční podpora Matyho s onemocněním DMO, takže za svými vrstevníky velmi zaostává. I přesto se jeho rodiče velmi snaží, aby mu nic nechybělo a v rámci možností se snaží s chlapcem sportovat. Tým projektu 32 vrcholů by rád pomohl Matyášovi přispět k dosažení jeho cílů, jako je Klimterapie v jedinečném středisku  v Klimkovicích, která mu velmi pomáhá, Hipoterapie, což je fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně nebo na pomůcky, které mu pomohou k pohybu.

„Díky našim skvělým účastníkům jsme v minulých ročnících například podpořili částkou 150 tisíc korun Mobilní hospic Ondrášek, Soukromou ZŠ pro děti s vadami částkou 70 tisíc korun nebo organizaci PESTRÁ – psí asistence. Loni jsme pak částkou 80 tisíc korun přispěli malému sportovci Štěpánkovi,popsala dobročinný přesah projektu Denisa Koziolová, organizátorka a marketingová specialistka projektu. ,,Pevně věřím, že i letos se nám to povede!” dodává nadějně Denisa.

Velký úspěch v posledních dnech zažívá také letošní benjamínek - výzva 32 vrcholů Krušných hor, která se již v prvním týdnu spuštění těší veliké oblibě. Její facebooková stránka během pár dnů získala přes tisíc fanoušků a seznam vrcholů se po sociální síti dále šíří. „Velmi nás tento zájem těší! Je to odměna a zároveň velká motivace pro nás posouvat projekt stále dál,” těší se z úspěchu Luboš Dražný, třetí člen organizačního týmu. „Také pro účastníky výzvy 32 vrcholů Krušných hor nově připravujeme limitovaná trička. Jsme mile překvapeni, kolik lidí se nás ptalo, jak mohou náš projekt podpořit,ocenil. Jednotlivé výzvy projektu 32 vrcholů mohou zájemci najít na stránkách https://32vrcholu.cz.

(mabys, zdroj: 32vrcholu.cz)