Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Světová atletika v Ostravě

14. leden 2022

Na začátku února se do ostravské atletické haly vrátí světová atletika té nejvyšší úrovně. Ve čtvrtek 3. února 2022 se zde uskuteční už šestý ročník mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala. Milovníci sportu se mohou těšit na domácí špičku i zajímavá jména ze zahraničí. I tentokrát spadá mítink do seriálu World Athletics Continental Tour kategorie Silver, tedy té druhé nejvyšší.

Celý mítink odstartuje v 15 hodin národním programem, na který od 17 hodin naváže hlavní program, jenž už by měl být k vidění prostřednictvím přímého přenosu na televizní stanici ČT sport.

Tváří tohoto ročníku je česko-finská rekordmanka a olympijská finalistka na trati 1500 metrů Kristiina Mäki, která obou těchto úspěchů dosáhla pouhých sedm měsíců po porodu syna Kaapa a postarala se tak o nejpříjemnější atletické překvapení české výpravy na olympijských hrách v Tokiu.

Czech Indoor Gala je pro české atlety každoročně ideální příležitostí k poměření se silnou mezinárodní konkurencí a také k plnění nominačních kritérií pro halový vrchol dané sezóny. Tím letošním je březnové halové mistrovství světa v srbském Bělehradě.

Ani tentokrát by neměly chybět největší domácí hvězdy. V hlavním programu mítinku nesmí chybět tradičně velmi atraktivní sprinty na 60 m. Letos ozdobí startovní listinu hned čtyři jména, která už mají ve své sbírce minimálně jeden cenný kov z halových evropských šampionátů na této distanci, včetně zlaté medailistky z Toruně Švýcarky Ajly del Ponteové.

Těšit se mohou i příznivci závodů na 400 metrů, protože právě na této trati se sejde špičková konkurence, která může v obou kategoriích útočit na rekordy mítinku Zuzany Hejnové a Jamajčana Edina Steela.

Všechny i informace a novinky najdete na czechindoorgala.cz.

(hav, foto: czechindoorgala.cz)