Mistrovství světa v para hokeji bude v Ostravě

19. leden 2019

O titul mistrů světa v para hokeji se na přelomu dubna a května v Ostravě utká osm elitních mužstev světové skupiny A. V ní jsou kromě české reprezentace i týmy Kanady, USA, Norska, Itálie, Švédska, Koreje a Japonska. Mistrovství světa v para hokeji se koná v České republice po 10 letech a pořadatelským městem se stala Ostrava. „Jsme rádi, že se nám podařilo právě do Ostravy opět po deseti letech dostat tuto prestižní mezinárodní akci, která svým rozměrem a charakterem odpovídá paralympijskému turnaji. Divácky je tento sport hodně atraktivní,” řekl předseda organizačního výboru Jiří Šindler.

„Součástí šampionátu budou workshopy, přednášky a vzdělávací akce a je dobře, že se podařilo propojit sport se vzděláváním,“ připomenula náměstkyně primátora Ostravy pro školství a sport Andrea Hoffmannová. „Několik desítek základních a středních škol z Ostravska se zapojí do Paralympijských školních dnů. Tento unikátní vzdělávací projekt přiblíží život handicapovaných sportovců i zdravým dětem,“ dodala náměstkyně. Děti navíc vytvoří fanouškovskou základnu šampionátu v para hokeji. Tento program spojil Univerzitu Palackého v Olomouci a Ostravskou univerzitu, které vzdělávací Paralympijské školní dny společně připraví.

Nejen hokejové fanoušky může těšit, že se ambasadorem celého Mistrovství světa v para hokeji stal legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který bude hostem turnaje. „To, jak hrají hokej lidé s handicapem, je obdivuhodné. Jejich zápasy mají vysokou úroveň,“ potvrdil Dominik Hašek. Více na http://paraostrava2019.cz/. (hav, www.ostrava.cz)