Beachvolejbalové hvězdy se v Ostravě představí již za dva měsíce

1. duben 2019

Turnaj Beach Open, který spadá pod světovou sérii FIVB, se v moravskoslezské metropoli uskuteční už za přibližně dva měsíce, tedy na přelomu května a června 2019. Fanoušci se mohou těšit na české ženské a mužské jedničky a řadu světových beachvolejbalových hvězd, které proti sobě nastoupí opět v atraktivním areálu ostravských Dolních Vítkovic. K dipozici bude hned šest kurtů. Vítězství z loňského roku bude obhajovat český pár Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová.

Loňská premiéra historicky největšího turnaje v plážovém volejbale na území České republiky se těšila příznivým reakcím ze strany publika i samotných hráčů a nejen z organizačního pohledu se ostravský turnaj zařadil mezi top turnaje Světové série FIVB za rok 2018.

Turnaj Ostrava Beach Open odstartuje ve středu 29. května kvalifikačními utkáními, ve čtvrtek ráno následuje hlavní soutěž s 32 mužskými a 32 ženskými dvojicemi, která vyvrcholí finálovými souboji v neděli 2. června. Součástí beachvolejbalového svátku bude také doprovodný program ve fanzóně, Festival barevného minivolejbalu a turnaj pro družstva z moravskoslezských dětských domovů.

Ve dnech 29. až 31. května bude vstup do areálu pro všechny zdarma. Na sobotní a nedělní zápasy vyřazovací části turnaje jsou k dispozici vstupenky prostřednictvím sítě Ticketportal. Na oba víkendové dny je možné zakoupit zvýhodněnou permanentku.

Program turnaje:

středa 29. 5. 2019 kvalifikace
čtvrtek 30. 5. 2019 zápasy ve skupinách
pátek 31. 5. 2019 zápasy ve skupinách a play-off
sobota 1. 6. 2019 osmifinále a čtvrtfinále
neděle 2. 6. 2019 semifinále a finále

Další informace najdete na https://www.msk.cz/cz/skolstvi/beachvolejbalove-hvezdy-se-v-ostrave-predstavi-jiz-za-dva-mesice--127339/. (hav, tisková zpráva)