Varování
V souvislosti s koronavirovou epidemií může dojít ke změnám či zrušení akce!
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Změna: Některé příměstské spoje se od pondělí 12. dubna vracejí do provozu

8. duben 2021

​Kvůli vládním nařízením v souvislosti s pandemií koronaviru jezdí nyní vlaky a autobusy v Moravskoslezském kraji v pracovní dny podle prázdninových jízdních řádů, zrušeny jsou také turistické spoje.

To se změní s ukončením nouzového stavu. Od pondělí 12. dubna se příměstská autobusová doprava začne postupně vracet do normálu.

„Počet cestujících ve veřejné dopravě se díky vládním opatřením rapidně snížil. Některé spoje během lockdownu téměř nikdo nevyužíval, proto jsme přikročili k těmto omezením. Nemělo smysl a bylo by velmi nehospodárné, kdyby dopravci vozili prázdné autobusy a zvyšovaly se tak ztráty na tržbách,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Důslednost a ohleduplnost

"Jsem rád, že se od 12. dubna znovu postupně začneme vracet do normálu. Nejdříve obnovíme školní spoje a provoz turistických linek. Samozřejmě je bezpodmínečně nutné maximálně dodržovat hygienická opatření chránící před nákazou. Prosím cestující, aby byli v tomto směru důslední a ohleduplní,“ dodal Radek Podstawka.

Doporučil cestujícím, aby si před jízdou ověřili na stránkách www.kodis.cz jízdní řády, zda jim jejich autobusové spoje jedou a kdy.

Od pondělí 12. 4. 2021 budou obnoveny školní spoje na převážné většině příměstských autobusových linek.

Budou jezdit také turistické spoje na linkách č. 391 (Karviná – Morávka), 392 (Orlová – Krásná,Visalaje), 655 (Frenštát pod Radhoštěm – Trojanovice,Ráztoka), 885 (Karlova Studánka – Malá Morávka,Ovčárna), 861 (Bruntál – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka), 682 (Bruntál – Malá Morávka – Karlova Studánka) a 990 (Havířov – Bílá – Rožnov pod Radhoštěm).

Vzhledem k tomu, že i po 12. dubnu bude platit velká část vládních protiepidemických nařízení, nebude ještě zcela plnohodnotně zajištěno spojení mezi velkými městy. Například spojení mezi Karvinou a Ostravou, Havířovem a Ostravou, Frýdkem-Místkem a Ostravou, kde je vysoká frekvence zajišťovaných spojů.

Nadále bude omezeno například i spojení na lince 75 mezi Ostravou a Hlučínem, kterou v převážné míře využívají studenti středních škol sídlících v Ostravě-Porubě a také vysokoškolští studenti. Počty cestujících na těchto linkách se budou i nadále sledovat a průběžně vyhodnocovat.

Na lince č. 531 (Karviná – Ostrava) nebude nadále provozován úsek Ostrava,Hranečník -Ostrava,Mor.Ostrava,Karolina U lávky.

Omezen bude nadále také provoz autobusové linky č. 293 (Hlučín – Šilheřovice – Bohumín), kdy do ŽD Bohumín budou vedeny pouze směnové spoje. Ostatní spoje budou vedeny pouze v úseku Hlučín – Šilheřovice,Ricka a zpět.

Zůstává také omezení na lince 333 Ostrava – Mošnov, a to kvůli stálému omezení letového provozu. A také na lince 448 zajišťující spojení mezi Havířovem a ostravským nákupním centrem Avion Shopping Park.

Zastaven je provoz nočních linek a spojů do nákupních center

Bližší informace na www.kodis.cz. (sd, foto: Moravskoslezský kraj)