Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Strážníci se chystají na kontroly chatových a zahrádkářských oblastí

Návštěvnost zahrad a rekreačních objektů má v průběhu roku svá neměnná pravidla. S příchodem zimního počasí a koncem sezóny řada zahrádkářů a chatařů zazimovala své chaty a chatky. Nepřítomnost majitelů chat a chatek pak právě v tomto období mohou využít zloději či nezvaní nocležníci.

V nadcházejících dnech proto ostravští strážníci chystají preventivní bezpečnostní opatření zaměřené na kontrolu zahrádkářských a chatových oblastí v katastru územního obvodu Ostrava-Jih.

Cílem této preventivní akce bude přesvědčit se, zda objekty nenesou známky vloupání. Pozornost strážníků bude rovněž zaměřena na zajištění těchto rekreačních objektů proti vstupu nevítaných návštěvníků a rovněž na případný pohyb závadových osob v těchto lokalitách.

V plánu tak mají strážníci zkontrolovat více než 7 vytipovaných zahrádkářských a chatových oblastí v územním obvodu Ostrava-Jih.

Do akce budou kromě běžných strážníků zařazeni rovněž strážníci psovodi a strážníci hipologové se svými čtyřnohými parťáky.

Po ukončení tohoto opatření se strážníci budou i nadále zaměřovat na zahrádkářské a chatové oblasti na území statutárního města Ostravy a provádět zde, za účelem ochrany majetku občanů, nepravidelné kontroly.

Majitelům chat a zahradních chatek strážníci doporučují:

  • Objekt zajistit před případným vloupáním jeho řádným uzamčením, uzavřením okenic.
  • K zajištění objektu využít některou z forem elektronické ochrany.  
  • Uvnitř objektu neponechávat cenné věci.
  • Chatu či chatku navštěvovat přes zimu v nepravidelných intervalech.
  • Využít vzájemné sousedské solidarity.
  • V případě pohybu podezřelé osoby v zahrádkářské či chatové oblasti volat tísňovou linku Městské policie Ostrava 156.

(mabys, zdroj: Městská policie Ostrava)

Příbuzné články