Český běh žen Ostrava chystá na konci května jubilejní desátý ročník

28. května 2022 ulice Ostravy ovládne už 10. ročník Českého běhu žen Ostrava. Populární sportovní událost s nepakovatelnou atmoférou pro ženy a dívky všech věkových a výkonnostních kategorií pořádá SSK Vítkovice. Na závod se zatím registrovalo na tisíc závodnic. Hlásit se mohou až do 25. 5. 2022.

„Ten závod inspiruje ženy, které často nikdy neběhaly, zároveň je na tak vysoké úrovni, že nadchne profesionálky. Svou koncepcí přirozeně ukazuje cestu, jak si změnit život. Účastnila jsem se čtyřikrát a vím, o čem si ženy povídají,“ řekla pravidelná účastnice, bývalá atletka Zdenka Kusáková. Český běh žen se v Ostravě koná už od roku 2013, během té doby se z něj stal nadregionální fenomén. 

Na start se postavily tisíce žen, kterým často fandí celé rodiny. Řada z nich pak u běhu zůstává.

Český běh žen se na rozdíl od ostatních podniků neorientuje čistě na výsledek. Dává šanci všem bez ohledu na výkonnost, což oceňují i partneři akce. „Jsem doslova fascinován nepopsatelnou vlnou sounáležitosti a radosti. Už při příchodu, rozcvičování, povídání si mezi sebou je cítit něco, co jinde nenajdete. Každá závodnice chce zaběhnout svůj osobák, o něco usiluje, ale to, co je žene vpřed, není konkurence a vyhranění se vůči ostatním, ale pospolitost,“ hodnotí ředitel závodu Oldřich Zvolánek. 

Ženy se už tradičně postaví na start tratí o délce 2,5 km, 5 km a 10 km. Využít mohou také Nordic Walking závodu na 2,5 km. Na trať mohou také kočárky a invalidní vozíky. Svůj speciální závod mají i děti. Před závodem bude k dispozici populární warm up se zkušenými instruktory. Český běh žen i letos doprovodí bohatý program pro celou rodinu. 

"Program je vždy zaměřen i na děti. Je to jejich svátek, který tradičně navazuje na Český běh žen Ostrava. Připravili jsme por ně IT vesničku, minikurz první pomoci i výtvarné workshopy, skákadla  nebo tejmnou stezkou do pořádné divočiny," sděluje k programu Šárka Mokrá, manažerka závodu. Odborně i zvesela výkony běžkyň ohodnotí Michal Dusík a Jakub Kohák. Chybět nebude ani živá kapela, letos to bude pouliční "balkánská" dechovka.  Uvnitř partnerského obchodnícho centra pak čeká návštěvníky další bohatý program, včetně přehlídky uměleckých souborů z moravsoslezských ZUŠ. 

Organizátoři upozorňují, že vzhledem k souběhu více akcí v centru Ostravy během posledního květnového víkendu, museli udělat změny v časovém pořadu závodu. 

Časový rozpis a deatilní doprovodný program závodu najdete na www.ceskybehzen.cz

(sd, Zdroj: TZ Český běh žen Ostrava 2022)

Příbuzné články