Z Mošnova se bude o prázdninách létat do šestnácti prázdninových destinací

Ostravské letiště očekává silnou charterovou sezónu. To vyplývá z aktuálních informací, které byly zveřejněny u příležitosti jejího letošního zahájení, kdy o víkendu z Mošnova odstartovalo letadlo s dovolenkáři směřující do Egypta. Zdá se, že letošní letecká sezóna bude mnohem silnější, než tomu bylo v roce 2022.

„Ve spolupráci s cestovními kancelářemi nabídne ostravské letiště 16 oblíbených destinací v Egyptě, Řecku, Turecku, Bulharsku, Španělsku a Tunisku. Již nyní máme nahlášen větší počet letů, než tomu bylo loni. Nově bude z ostravského letiště nabízet lety do letních destinací větší počet leteckých dopravců,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s. Kromě již tradičního dopravce Smartwings budou lety provozovat také Aegean Airlines, Freebird Airlines, Corendon nebo letecká společnost Tailwind.

„Stejně jako v loňském roce, i letos zaznamenáváme zvýšený zájem cestujících o dovolenou z Ostravy. Očekáváme meziroční nárůst letů i počtu cestujících zhruba o 10 %. Z cestovních kanceláří máme informace, že lety se velmi dobře prodávají, doporučujeme tedy cestujícím neotálet a svůj zájezd si zarezervovat co nejdříve,“ dodal Radkovský. Seznam letů je již k dispozici na webových stránkách letiště.

Roste zájem také o tzv. prodloužené víkendy v evropských destinacích. Mezi cestujícími je velmi oblíbená Varšava, často jsou využívány také lety do Paříže, Amsterdamu, Bruselu nebo Osla s přestupem právě ve Varšavě. Velmi výhodný je také letový řád na destinace v Americe, jako například New York, Miami, Toronto nebo Chicago. Letecká společnost LOT Polish Airlines linku mezi Ostravou a Varšavou s možností těchto návazných letů provozuje 5x týdně. V současné době nabízí výhodnější ceny letenek, dalším bonusem je pak parkování na ostravském letišti zdarma pro klienty LOT-u.

(hav s využitím tiskové zprávy, foto: facebook.com/letiste)