Do Světa techniky díky Outlet Areně Moravia dorazilo už 1 500 školáků

3. prosinec 2019

Už 1 500 školáků dorazilo do oblíbeného science centra Svět techniky v Dolních Vítkovicích (DOV) ze škol Moravskoslezského kraje, na jejichž vstupy poskytla peníze Outlet Arena Moravia. Dalších zhruba pět stovek jich ještě do konce roku přijede. „Díky partnerství s Outlet Arenou Moravia se nám daří zpřístupnit expozice i pro školy a školáky, kteří by se k nám jinak nedostali. Zejména pedagogové ze vzdálených měst jsou za tuto finanční podporu vděční,“ vysvětlil výkonný ředitel DOV Petr Koudela.

Jeho slova dokládá i vyučující technických předmětů Michal Brunclík ze ZŠ Žižkova Krnov: „Více než 80 žáků naší školy mělo možnost se v průběhu tříhodinového programu blíže seznámit s technickými výdobytky dnešní doby, s pokusy, modelacemi či názornými ukázkami v přírodovědných oborech. Řadě z nich je tak již jasnější, jak se vyrábí surové železo, co je to transformátor či jak funguje televizní kamera. Líbila se rovněž výstava CRASH a samozřejmě 3D film z produkce BBC o životě v oceánech a mořích. Popularizace technických předmětů je jistě záslužným činem. Budeme se těšit, že akce tohoto typu nebyla akcí poslední.“

Interaktivní science centrum Svět techniky školáky vítá v obou svých částech. V supermoderní budově Velkého světa techniky s Divadlem vědy a 3D kinem a také i v bývalé VI. energetické ústředně Malý svět techniky U6, kde poutá pozornost expozice úžasných technických vynálezů od parního stroje až po kosmické moduly.

„Máme radost, že naše finanční podpora pomohla dětem se do DOV nejen podívat a dozvědět se nové informace, ale odnést si i nevšední zážitek, ze kterého děti měly radost. Pozitivní ohlasy nás pouze utvrzují v tom, že podpora tímto směrem je správná a smysluplná. V budoucnu bychom rádi vymysleli další podobné koncepty s našimi partnery, díky kterým si děti vyzkouší danou věc reálně, protože věříme, že si tak vše lépe zapamatují,“ říká Petr Leder, ředitel Outlet Arena Moravia.

„Dolní Vítkovice jsou v rámci celé republiky nejnavštěvovanější mimopražskou turistickou atraktivitou. Návštěvníků přibývá nejen díky nenapodobitelné atmosféře a prestižním akcím, které se v Dolních Vítkovicích konají. Lidi táhne i Svět techniky, který nabízí spoustu zajímavostí, zábavy i poučení. Jsem rád, že se do Dolních Vítkovic mohou dostat i školáci ze vzdálenějších částí regionu,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška.