Stezka Valaška na Pustevnách zahájí svůj provoz

13. leden 2019

Poblíž beskydských Pusteven se ve středu 16. ledna 2019 otevře nadzemní panoramatická Stezka Valaška, která je dlouhá 610 metrů. Součástí je i skleněná vyhlídková plošina či 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník. Nejvyšší patro věže je ve výšce 1099 metrů nad mořem a za dobré viditelnosti je z něj možné dohlédnout na Jeseníky či na slovenskou Fatru. Postupně zde má ještě vzniknout například lanová kladka, po které se návštěvníci budou moci spustit dolů.

Na stezce budou také například zastavení s interaktivními a edukativními koutky, její součástí budou v budoucnu i nejvýše položené trampolínové hřiště v Česku nebo třípatrové dětské hřiště. Provozovatelé uvažují dokonce i o malém zoo s beskydskými zvířaty.

Projekt je již delší dobu kritizován, mimo jiné panují obavy kvůli přílivu motorizovaných turistů či z toho, že už tak zaplněné okolí Pusteven se ještě více zaplní a zdejší příroda bude poškozována více než je tomu nyní. Další informace najdete na https://stezkavalaska.cz. (hav)