Do práce na kole také v Ostravě!

11. březen 2019

Město Ostrava se letos podruhé v historii stane spoluorganizátorem soutěže Do práce na kole, který pravidelně pořádá spolek Auto*Mat. Soutěž Do práce na kole se koná od 1. do 31. května a je určena všem cyklistům, běžcům a chodcům, kteří chtějí zlepšit nejen svou kondici, zdraví, náladu, ale možná i vztahy s kolegy a přispět i k čistšímu ovzduší nebo celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Cílem soutěže není jen dobrý pocit soutěžících, ale také sběr informací o skutečných trasách, které lidé do práce využívají.

Registrovat se do soutěže můžete už nyní na stránkách akce - https://www.dopracenakole.cz, do konce března je registrace zvýhodněná, připravená jsou také krásná trička pro každého zúčastněného.

Loni se v Ostravě do soutěže zapojilo 667 cyklistů, běžců a chodců, kteří společnými silami zdolali 194 013 km. Tématem letošního už 9. ročníku výzvy Do práce na kole je Homo cykliens. Téma má asociovat nový přístup k mobilitě ve městě, vznik „nového druhu“ člověka. Nový člověk je podle organizátorů ze spolku Auto*Mat vybaven horským kolem, silničkou, skládačkou, koloběžkou, nebo běžeckou obuví, prostředky, které v městské džungli obstojí lépe, než osobní automobil. Nezáleží, jestli je mladý, nebo starý, muž, nebo žena. Výzva Do práce (i do školy) na kole je tu pro všechny. Další informace na výše uvedených stránkách, nebo také na http://zdravaova.cz. (hav)