Výlety pro seniory z Moravskoslezského kraje

19. květen 2019

Až tři tisíce seniorů se mohou zúčastnit poznávacích zájezdů díky projektu Moravskoslezského kraje. Zájemce čekají návštěvy turistických atraktivit, ale taky exkurze či workshopy. Kraj na tento projekt vyčlenil 1,4 milionu korun. Senioři si už dnes mohou vybírat z několika zájezdů, které jsou rozdělené nejen tematicky, ale také podle fyzické náročnosti. Zájemci navštíví například Muzeum klobouků v Novém Jičíně, Pustevny, zámek Raduň, Hukvaldy nebo Karlovu Studánku. Část zájezdů bude i do Olomouckého kraje.

Celkem 70 výletů, které jsou určené pro seniory nad 60 let, se uskuteční v letním období, tedy od června do září 2019. Zájemci se mohou hlásit rezervačním systémem přes internet na webových stránkách Výlety seniorů nebo telefonicky na čísle 774 765 550 u společnosti Educa24, která výlety pro Moravskoslezský kraj organizuje.

Účastníci výletu platí pouze 200 korun, všechny další náklady akce jsou hrazeny dotací Moravskoslezského kraje. Kromě služby průvodce a oběda je v ceně vstupné do navštívených míst, pojištění a doprava. Nástupní místa zájezdů jsou rozmístěna po celém regionu. Výletníci si mohou vybrat, zda vyjedou z Bruntálu, Opavy, Třince, Frýdku-Místku, Karviné nebo například Kopřivnice. (hav, tisková zpráva)