Na promenádní koncerty do Frýdku - Místku

5. červenec 2019

Pohodová atmosféra, hudba, která láká k poslechu i tanci. V příjemném zátiší stromů si můžete užít celkem 8 prázdninových koncertů, které se budou konat v altánku ve frýdeckomísteckých Sadech Bedřicha Smetany tradičně od 16 hodin každou letní neděli. Začíná se už 7. července, vstup je zdarma

Park u řeky Ostravice je oblíbeným cílem letních vycházek. Příjemný stín stromů přímo zve k odpolední siestě. Nedělní Promenádní koncerty jsou už pro mnohé samozřejmou prázdninovou destinací. V parku budou letos koncerty, u kterých si návštěvníci zanotují známé melodie. Evergreenovou hvězdou letošního ročníku bude Josef Zíma.

Známé písničky třeba z filmů pro pamětníky zazní i na koncertě Slavné songy první republiky v podání Blanky Tůmové a Pavla Skalického nebo kapely Akuma, která předvede svůj původní repertoár z 60. let.

Dechovku letos reprezentuje Malá Slovácká dechová hudba Sadovanka. V sestavě tuba, křídlovka, tenor a harmonika jezdí kapela ze Slovácka hrát po českých zemích i na Slovensko. Zkušená parta hudebníků slibuje hlavně povzbuzení dobré nálady a pohodové atmosféry třeba i díky svému charakteristickému nářečí.
Program byl dramaturgicky letos rozšířen o folkový žánr. V srpnu jsou na programu folkoví Lesanten nebo Michal Tučný Revival Band, ti zahrají a zazpívají písně, na kterých vyrostlo už několik generací.

Jako v minulých letech, tak i letos zazní z pódia rytmy, které lákají na pomyslný parket před altánkem místní amatérské i profesionální swingové tanečníky. Stálicí promenádních koncertů jsou dixielandoví Stanley's Dixie Street Band, kteří se ve svých vystoupeních snaží o autentický zvuk i vzhled, hrávají v buřinkách a při některých písních místo mikrofonem zesilují hlasitost zpěvu hlásnou troubu. Oblíbenou hudbu třicátých a čtyřicátých let dvacátého století v parku s houslemi, basou ale třeba i bendžem předvede i místní LAM Trio.
Na Promenádní koncerty je vstup zdarma. Na místě je k dispozici drobné občerstvení, návštěvníci se mohou osvěžit čepovanými nápoji. Při nepřízni počasí se koncert odehraje v Národním domě. O dešťové variantě rozhoduje produkční akce přímo na místě.

Program
Ne 7. 7. 16.00 Akuma
Ne 14. 7. 16.00 Stanley's Dixie Street Band
Ne 21. 7. 16.00 Josef Zíma
Ne 28. 7. 16.00 Slavné songy první republiky
Ne 4. 8. 16.00 LAM Trio
Ne 11. 8. 16.00 Lesanten
Ne 18. 8. 16.00 Malá Slovácká dechová hudba Sadovanka
Ne 25. 8. 16.00 Michal Tučný Revival Band

Více na http://www.kulturafm.cz. (hav, KulturaFM)