Do Ostravy míří ParaSport festival, nabídne sport, zábavu i workshopy

24. a 25. června ovládne City Campus Ostravské univerzity už třetí ročník ParaSport Festivalu. Stovkám dětí ze základních a středních škol z celého Moravskoslezského kraje bude moct dopřát více sportů zdravých a handicapovaných, ale i vědecké workshopy, více zábavy, hudby, jídla i pití! A nebude chybět ani oblíbená Bitva O pohár Ostravské univerzity. Moderní, vysokoškolský areál se otevře nejen žákům a studentům, ale i celým rodinám a široké veřejnosti.

Bořit bariéry a stereotypy, a navíc zábavnou formou. To je poslání ParaSport Festivalu, který v předchozích ročnících přilákal tisíce dětí, ale i známé tváře ze světa sportu a parasportu. „Když navíc Ostravská univerzita otevřela krásný areál City Campusu, hned bylo jasné, že další ročník chceme uspořádat spolu a nabídnout tak ještě více zábavy nejen dětem, ale i veřejnosti,“ řekla ke spojení s Ostravskou univerzitou šéfka ParaSport Festivalu Zuzana Janošová. „Z řad studentů a zaměstnanců naší univerzity jsme připravili celou řadu sportovních, vzdělávacích i zábavných aktivit pro všechny věkové kategorie. Zmíním třeba oblíbené projížďky na lodičkách po Ostravici, biologické nebo chemické workshopy. Pro nejmenší budeme mít připravenou i Medvídkovou nemocnici a dětský koutek,“ řekl k rozmanitosti letošního programu ParaSport Festivalu Adam Soustružník, vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace Ostravské univerzity. ParaSport Festivalu se otevře celá Budova sportu a behaviorálního zdraví v areálu City Campusu. Ve vnitřní tělocvičně se budou děti věnovat parasportům, jako parahokej, paraflorbal, zastřílí si na laserové střelnici nebo si vyzkouší lezeckou stěnu. Venku pak budou řádit ve sportovní zóně Decathlonu, pobaví se u nevšedního malování v písku, vyrobí bombu do koupele nebo si přímo na střeše campusu zajezdí na inlinech a longboardech. Energii pak mohou děti i dospěláci doplnit mini hot dogy nebo vegie mini palačinkami ve stánku Kauflandu nebo dalšími dobrotami ve stáncích OVA food.

Zatímco pondělní program ParaSport Festivalu je určen výhradně školám, úterý nabídne spousty zábavy úplně všem. „Jsme rádi, že se k nám opakovaně vrací Karel Nocar a jeho skvělá talkshow Bez frází 3.poločas+, kde si Karel opět pozve skvělé sportovce a parasportovce, které vyzpovídá otevřeně, bez zábran, ale i s notnou dávkou humoru,“ láká na program pro veřejnost šéfka festivalu Zuzana Janošová. Zato školy opět poměří síly v oblíbené Bitvě O pohár Ostravské univerzity. „V úterý budou soutěžit týmy nejlepších studentů z prestižních gymnázií z Moravskoslezského kraje, a to ve sportovních, kreativních i vědomostních disciplínách, a to o putovní Pohár Ostravské univerzity,“ dodal za univerzitu Adam Soustružník. Pro veřejnost jsou pak připravené také nevšední prohlídky areálu City Campusu Ostravské univerzity. A i letos se bude sportovat pro dobrou věc. Návštěvníci festivalu totiž mohou svým pohybem sbírat body s aplikací ČEZ EPP Pomáhej pohybem a podpoří tak vybraný projekt.

Školy, které by si chtěly zasportovat, pobavit se a užít si skvělou atmosféru ParaSport Festivalu se ještě stále mohou hlásit na úterní program, a to na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo www.parasportfestival.cz. Úterní odpolední program pro veřejnost je zdarma! Přijďte se pobavit a zažít sport a univerzitu jinak!