Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Vydělávání na internetu nemusí být pro každého. Snaha se ale může vyplatit

5. červen 2021

Vžít se do role úspěšného online podnikatele asi není nijak zvlášť složité. Představa je to ale někdy až příliš idylická. Ve skutečnosti totiž prakticky každý úspěch dláždí trnitá cesta. U podnikání na internetu to platí dvojnásob. To ale neznamená, že úspěch je zapovězen. Je zkrátka potřeba jít svému štěstí trochu naproti. Internet je plný „zázračných“ receptů jak bez námahy a prakticky přes noc zbohatnout. Tak naivní ale snad mnoho lidí není. Jedna slibná cesta ale existuje. Jde o založení a provoz e-shopu. Minimálně zpočátku to bude těžké a náročné. Úspěch ale může stát za to.

S tou úplně první překážkou vám nejspíše nepomůže nikdo. Budete totiž muset vymyslet, co vlastně začít prodávat. Jde o nesmírně důležité rozhodnutí, které vlastně předem určí, zda se úspěch dostaví, či nikoliv. Možností přitom existuje několik. Můžete buďto přeprodávat zboží od dodavatele anebo se pustit do vlastní výroby a prodeje originálního zboží.

Přeprodávat zboží nebo se pustit do vlastní výroby?

Pustit se do první možnosti je sice jednodušší, avšak je potřeba si na rovinu říct, že vybojovat si své místo v nabitém e-commerce prostoru bude docela komplikované. České e-commerce prostředí je totiž velmi konkurenční. Naší zemi se dokonce přezdívá e-shopová velmoc. S trochou nadsázky by se dalo říci, že co se na internetu prodávat dá, už se zde prodává. O to těžší je vymyslet něco nového a neotřelého.

Výbornou možností je vyrábět originální produkty. Ty lidé zvláště v posledních letech dokáží ocenit. Jde samozřejmě o složitější cestu než nakoupení produktu u dodavatele a následný prodej s marží. Vlastní výroba je o poznání komplikovanější, avšak výsledná snaha se může mnohonásobně vyplatit. Podělte se s potenciálními zákazníky o váš příběh a vdechněte svým produktům autenticitu. Odměnou vám bude násobně vyšší marže vyšší než u přeprodávání zboží.

V obou případech se to ale neobejde bez investicí do marketingu a propagace. Lidé se o vás zkrátka musí nějak dozvědět, a to dnes není levné.

V každém případě přitom platí, že majitel e-shopu by měl mít k prodávanému sortimentu kladný vztah. Tedy minimálně kladný a ideálně vášnivý. Věřte, že z výsledného internetového obchodu to bude cítit. A zákazníci vám budou více důvěřovat. Jen tak se vám podaří vybudovat skutečně úspěšnou vlastní značku.

Jak vydělat peníze online? Hlavně legálně

Nevyhnete se cestě na úřad. Bez živnostenského listu totiž podnikat nejde. Pokud jej ještě nemáte, rozhodně byste si měli vyřídit živnostenský list a případně také založit s.r.o. a po nějaké době možná přijde na řadu také DPH.

E-shop a hlavně jeho hlavní strana bude vaše výloha. Výkladní skříň podnikání, která by měla být skutečně vyladěna k dokonalosti. Protože konkurence nikdy nespí a dokončená objednávka, nebo naopak opuštěný košík mohou záviset na zdánlivých detailech, které ovšem zákazníci vnímají. Vzhledu e-shopu byste měli věnovat maximální pozornost.

Prostuduje si tedy, jaká e-shopová řešení existují. A rozhodněte se, které je pro nás nejvhodnější. Minimálně pro začátek to s největší pravděpodobností bude pronájem e-shopu, který nabízí naprosto bezkonkurenční poměr ceny a výkonu.

upgates.cz