Buďme fér, přestěhujme přírodu do měst

13. duben 2018

Co takhle kus přírody přestěhovat do betonové džungle? Jelikož nic není nemožné, tak se i tento nápad velmi rychle uchytil díky mladému muži z Ostravy. Když spojil kreativitu s originalitou, vznikl projekt s názvem Tree Factory, který dává naději přírodě po celém světě.

Člověk žijící ve městě si rád vyjde do přírody - takový výstup na Lysou horu je více než populární pro všechny věkové kategorie. Pobyt na čerstvém vzduchu spojený s aktivním pohybem je skvělou kombinací. A pokud jste milovníkem přírody, proč to nedat všem najevo? Skvělým přítelem na výlety by byl například jelen na vašem tričku z bio bavlny, který by se usmíval na okolí. Skvělým bonusem je skutečnost, že toto fair trade oblečení neškodí nikomu a ničemu na tomto světě, ba naopak, ochraňuje.

Vlastnoručně vysadit celý les dá obrovskou práci a s pracovním vytížením běžného člověka by to trvalo spoustu let, ale to neznamená, že i tak nemůžete přiložit ruku k dílu, pokud si to budete přát. Můžete vysadit několik stromů například na Costa Rice, bez toho, abyste opustili pohodlí zaměstnání, či domova.

Naše projekty obnovování lesů

První věc se prodala loni v červenci při pokřtění projektu na Colours of Ostrava 2017. V loňském roce započala naše úplně první spolupráce na Costa Rice. V současnosti také pracujeme na strategii pro projekt v České republice s názvem Silesian Green.

Takže pokud si i vy dokážete představit, že u vás ve skříni leží kousek přírody, podpořte skvělý nápad na stránkách projektu www.treefactory.cz.