Nadační fond RESIDOMO oživí havířovskou Lučinu

21. září 2017

HAVÍŘOV - Jedním z projektů, které letos spouští společnost RESIDOMO prostřednictvím Nadačního fondu RESIDOMO, je Komunitní centrum Lučina v Havířově. Společnost financuje jak jeho vnitřní rekonstrukci, tak program, který je naplánovaný na každý všední den. Bude se skládat z přednášek, kurzů, besed, lekcí počítačů, angličtiny, promítání filmů, zdravovědy, cvičení apod.

Činnost centra bude zahájena v neděli 1. října slavnostním odpolednem v objektu, který prošel nemalými úpravami. „U vchodu jsme vybudovali recepci s kuchyňkou, kde bude možné dát si kávu, vodu, případně drobné občerstvení a posedět u stolečku. Část s posezením je oddělena skleněnou zástěnou, za níž se nachází multifunkční sál s kapacitou 60 lidí. Je určen pro hudební produkce, přednášky apod. Z druhé strany budovy se nachází sál pro 20 osob s bezbariérovým přístupem. Tady chceme promítat filmy a pořádat pohybové aktivity. Dále máme k dispozici dvě menší učebny," vysvětlila mluvčí společnosti RESIDOMO Kateřina Piechowicz.

Náplň centra Lučina se bude částečně odvíjet od koncepce již zavedeného Komunitního centra Archa v Ostravě, které bylo oceněno i v celostátní soutěži o seniorský klub pořádané Kontem Bariéry a své bohaté aktivity nabízí již druhým rokem. Je zaměřeno na seniory, kteří se stále něčemu novému učí a nezůstávají pasivními. Lučina však nemá být určena pouze dříve narozeným. „Město Havířov se o své seniory velmi dobře stará a nechceme jeho aktivity dublovat. Naopak vidíme prostor pro rozvoj činností pro mladé nebo třeba pro živnostníky a lidi, kteří se chtějí někam posunout v rámci osobního rozvoje, ale chybí jim správný impuls," pokračuje Piechowicz. Lučina rovněž nabídne zázemí Havířovským patriotům, tedy spolku, který se zasazuje o rozvoj především komunity mladých, a dále spolku Havířov žije, který rozjíždí neotřelý projekt internetové televize.

Již od října bude v Lučině zahájen další z projektů Nadačního fondu RESIDOMO, kterým je Podnikatelská akademie zaměřená na nájemce nebytových prostor RESIDOMO. „Kurzy pomohou účastníkům vybudovat nebo přebudovat vlastní značku, zlepšit komunikaci se zákazníkem a nabídnou spoustu zajímavých tipů, jak oslovit nové klienty a přežít v konkurenci velkých obchodních domů," říká Piechowicz. Nadační fond RESIDOMO bude v návaznosti na Podnikatelskou akademii spouštět dotační program pro podnikatele. Absolventi akademie mohou na základě své podnikatelské strategie dosáhnout až na stotisícový dotační příspěvek na rozvoj podnikání v regionu. RESIDOMO tak chce zamezit odlivu schopných lidí z měst jako je Karviná a Havířov či Orlová. Tento projekt jde ruku v ruce s dalšími, jako je například Zaměstnanecká mobilita, jejichž záměrem je udržet mladé a pracovité lidi na Severní Moravě a ve Slezsku.