Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Dolní Morava má světový unikát: Sky Bridge 721

Už nyní si lze koupit vstupenku pro návštěvu nejdelšího visutého mostu pro pěší na světě. Nachází se v oblasti Horského resortu Dolní Morava a první návštěvníci na něj budou moci vstoupit v pátek 13. května 2022. Vstup lidem, jež trpí závratěmi z výšek, se ale nedoporučuje. 

Na stránkách resortu jsou uvedena impozantní čísla: lávka, která se nachází ve výšce 95 metrů nad hlubokým horským údolím, je dlouhá 721 metrů. Podle provozovatelů bude chtít trochu odvahy na lávku vykročit, zároveň ale garantují neobyčejný zážitek na celý život.

„Sky Bridge 721 není jen stavba. Je to most, který v sobě nese myšlenku času. Dokonalé výhledy, adrenalin a zážitky jsme chtěli obohatit také o genius loci, které místní hory ukrývají, a myslím, že se nám to povedlo. Most návštěvníka přenese ze současnosti do minulosti a zase zpět, a to prostřednictvím poutavého příběhu z úst 16letého chlapce, který na pozadí událostí naší historie objevuje odpovědi a skryté pravdy ve své vlastní rodině. To vše díky zajímavé hře s prvky rozšířené reality na displeji svého telefonu,“ sdělil serveru Designmagu Tomáš Drápal z resortu Dolní Morava.

Visutý most najdete jen pár metrů od oblíbené Stezky v oblacích. Překlenuje údolí Mlýnského potoka z horského hřebenu Slamník na hřeben Chlum. Nastoupíte na něj v nadmořské výšce 1 125 metrů a vystoupíte ve výšce 1 135 metrů nad mořem.

Šířka jednosměrného chodníku je 120 centimetrů, most drží šest hlavních nosných lan, hlavní lano má průměr 76 milimetrů, výška pylonů je 11,4 metrů a most váží celkem 360 tun.

Vstup na Sky Bridge 721 je umístěn za horskou chatou Slaměnka u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník. Trasa přes visutý most Sky Bridge 721 je jednosměrná a po výstupu z mostu je pro návštěvníky připravena naučná stezka Most času v délce 2 km.

Na visutý most je vstup pro psy i další mazlíčky zakázán. Na most není povolen ani vstup s kočárkem. Z důvodu šířky pěší lávky 1,2 metrů není most bezbariérový (není umožněn vstup na invalidním vozíku, s kočárkem ani s kolem). Na most mohou děti bez omezení výšky i věku v doprovodu dospělé osoby

Vstup ale není doporučen osobám, které mají strach z výšek s pocity závratí, motání hlavy, pocity na omdlení a neschopnost pohybu.

Všechny podstatné informace včetně možnosti zakoupení vstupenky najdete na dolnimorava.cz/sky-bridge-721.

(hav, foto: dolnimorava.cz)

Příbuzné články