Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Den plný zážitků spojených s Moravskoslezským krajem se odehraje v Dolních Vítkovicích

Projeďte se parním mini vláčkem jako na Osoblažské úzkokolejce, upečte si vlastní Štramberské ucho nebo si správně načepujte půllitr nošovického piva! Více než 20 partnerů projektu Technotrasa představí své atraktivity přímo v Dolních Vítkovicích v Ostravě už v sobotu 14. května 2022.

Den s Technotrasou začíná v industriálním prostřední Dolních Vítkovic v 10 hodin a potrvá po celý den až do 18 hodin. Pořadatelé uvádí, že se návštěvníkům budou po celý den věnovat zástupci technických památek z celé severní Moravy a Slezska. Zažijí nejen zábavnou sobotu, ale získají i spoustu tipů na zaručené výlety v celém kraji.

Projekt Technotrasa už delší dobu propojuje unikátní místa, na kterých návštěvníky čekají výjimečné zážitky připomínající výraznou technickou a řemeslnou minulost severní Moravy a Slezska. Technotrasa ukazuje nejen „surovou krásu“ kraje, ale přibližuje také autentické příběhy průmyslníků, hutníků, horníků, textilníků, železničářů, kloboučníků, lesníků, mlynářů či vojáků. Zapojená místa interaktivní formou představují řemesla a unikátní místa úzce spjatá s technikou a starými řemesly.

Vzhledem k tomu, že je Moravskoslezský kraj protkán hustou sítí cyklotras a jednotlivé objekty leží přímo v jejich těsné blízkosti, je možné absolvovat návštěvu i na kole.

Jednotlivé atraktivity a další zajímavosti o Technotrase najdete na stránkách technotrasa.cz.

(hav, foto: kampocesku.cz)

Příbuzné články