Varování
Doporučujeme konání akcí předem ověřit přímo u pořadatele.

Retrovlakem na gastrofestival s bohatým programem až k polským hranicím

Historickým výletním vláčkem se můžete vydat do Petrovic u Karviné na gastrofestival plný zajímavých chutí, vůní a bohatého doprovodného programu. Uskuteční se v sobotu 21. května 2022 a těšit se můžete na místní a krajové speciality z obou stran hranice, hudební a kulturní vystoupení místních i přespolních souborů. Speciální vlaky budou vypravovány z Ostravy, polských Zebrzydowic a Karviné města. Vstup na festival je zdarma.

Nultý ročník gastrofestivalu se bude konat od 12 hodin v motokrosovém areálu Automotoklubu Petrovice u Karviné v Dolních Marklovicích. Pořadatelé uvádí, že gastrofestival se ponese „v duchu toho nejlepšího jídla a pití, se kterým se můžeme na naši společné hranici setkat, ať již na české či polské straně. Se svými specialitami se představí místní restaurace a hotely, k osvěžení nemůže chybět pivo místních pivovárků, víno či kvalitní káva. Všichni milovníci sladkého a děti se můžou těšit například na skvělou domácí zmrzlinu a jiné sladké dobroty.“

Akce ale nabídne i zajímavý program. Kromě soutěžení si na své přijdou také obdivovatelé starých veteránů, a to nejen automobilů, ale i motorek. Děti určitě potěší řada atrakcí, jakými jsou skákadla, kolotoče, malování na tvář, tetování i dílničky. Celá akce bude doprovázena vystoupeními regionálních umělců. Představí se třeba Kaczi, Petr Muk revival, Izabel, z Polska kapela Absolut a folklórní soubory Wielkokończanie a Nadolzianie.

Jak již bylo uvedeno, na místo se bude možno dopravit speciálně vypraveným retro vlakem. Na vlaky bude v Petrovicích navazovat historický autobus, který bude pendlovat mezi vlakovým nádražím a dějištěm festivalu. Také bude otevřeno staré nádraží v Karviné – Fryštátě. Jízdenky na vlak z Ostravy lze zakoupit v předprodeji, jízdenky na vlak mezi Karvinou, Petrovicemi a Zebrzydowicemi se budou prodávat přímo ve vlaku u průvodčího.

Akce je bez vstupného a bude se konat za každého počasí. Další informace najdete zde nebo zde.

(hav, foto: instagram.com/slezskyzeleznicnispolek)

Příbuzné články