U Hlučínského jezera se bude vařit guláš, pít pivo a muzicírovat

Guláš Fest spojený s pivními slavnostmi se bude konat po celý den v sobotu 6. srpna 2022 u Hlučínského jezera. Už od ranních hodin se sejdou týmy, které pro návštěvníky připraví soutěžní guláše v kotlíku na ohni. Kromě toho se bude čepovat pivo z malých pivovarů a k tomu zahraje pár kapel. Vstup na akci je zdarma.

Samotné soutěžní vaření guláše začne v 9 hodin, počítá se s maximálně 15 týmy. K prodeji budou návštěvníkům připraveny guláše i v restauraci Laguna. K tomu všemu nebude samozřejmě chybět dobré pivo z minipivovarů. V odpoledních hodinách zahraje oblíbené hity skupina ELÁN Revival Moravia. Následovat bude Metamorfóza a hlučínská skupina S.T.K. (Stále to klape). Chybět nebudou ani atrakce pro nejmenší, například malování na obličej a pletení copánků.

Pro zajímavost připojujeme pravidla soutěže:

1. Soutěžního klání se mohou zúčastnit dvou až čtyřčlené týmy, které budou vařit guláš v kotlíku vytápěném dřevem. Kotlík si zajistí soutěžící.
2. Prezence soutěžících proběhne od 7 hodin. Poté bude soutěžícím přiděleno místo.
3. Zahájení soutěže bude v 8.30 - 9 hodin a zúčastní se jej všechny týmy. Do zahájení se nesmí krájet cibule, zelenina, nesmí se vařit. Je možné pouze připravit vařící místo, stánek, případně nazdobit a rozdělat a roztopit oheň.
4. Každý soutěžní tým je oprávněn uvařit guláš z min. 5 kg masa, tj. cca 30 – 40 porcí. Maso může být předem nakrájené i naložené, ne však tepelně upravené. Zelenina může být očištěná a omytá, ne však nakrájená.
5. Soutěžící předem (nejpozději při registraci) nahlásí druh masa, z kterého bude guláš připravován, název guláše a jeho stručnou charakteristiku. Nejlépe, když vše napíšete do přihlášky a pořadatel vytvoří cedulku na stan.
6. Soutěžící ve svém stánku můžou prodávat pouze soutěžní guláš.
6. Hodnocena bude kvalita uvařeného guláše, jeho chuť, vůně, barva, konzistence. (hodnocení bude provedeno čtyřčlenou porotou).
7. Vyhodnocení gulášů, degustace, bude probíhat od 14.30 do 15 hodin. K degustaci předloží každý tým dvě porce guláše. Po předložení guláše k degustaci mohou soutěžní týmy prodat nebo rozdat zbytek uvařených porcí dle vlastního uvážení.
8. Čas na uvaření guláš je max. 5 hodin
9. Vyhlášení výsledků proběhne cca v 15 hodin.

Další podrobnosti najdete na www.sak-hlucin.cz.

(hav, foto: biggreenegg.eu)

Příbuzné články